Lietuvoje

2015.09.08 13:45

L. Graužinienė Seimo kanclere siūlo skirti Audito komiteto biuro vadovę

ELTA, BNS2015.09.08 13:45

Seimo kanclere siūloma skirti dabartinę parlamento Audito komiteto biuro vedėją Daivą Raudonienę.

Seimo kanclere siūloma skirti dabartinę parlamento Audito komiteto biuro vedėją Daivą Raudonienę.

Ketvirtadienį Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė planuoja teikti nutarimą dėl 38 metų D. Raudonienės skyrimo į šias pareigas penkerių metų kadencijai.

„Daivą Raudonienę pažįstu jau dešimt metų, nuo 2004 metų. Visą laiką stebėjau, kaip ji dirbo. Ji pradėjo nuo paprastos patarėjos, stažavosi Europos Parlamente, dirba gana ilgą laiką Audito komiteto biuro vedėja, Seime yra dirbusi daugelyje darbo grupių, taip pat yra „Valstybės žinių“ valdybos vadovė“, – savo pasirinkimą ketvirtadienį žurnalistams argumentavo L. Graužinienė.

Anot jos, kandidatės išsilavinimas taip pat tinkamas – ji turi du magistro laipsnius, yra atestuota auditorė.

„Manau, kad tai yra tas žmogus, kuris padės formuoti Seimo įvaizdį ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Esu įsitikinusi, kad Daivos pagrindinis ir geriausias bruožas prie visų kitų yra tai, kad ji moka pareikalauti atsiskaityti už darbo rezultatą“, – teigė Seimo pirmininkė.

Aukštyn kojomis nieko nesiruošia versti

D.  Raudonienė perversmo kanceliarijos darbe nežada, bet pabrėžia darbo kokybės ir efektyvumo reikalavimus.

„Aukštyn kojomis nieko nesiruošiu versti, visi turime dirbti savo darbą ir jį atlikti kokybiškai, efektyviai ir optimaliai“, – į klausimą, ar žada „aukštyn kojomis“ versti kanceliarijos darbą atsakė kandidatė.

Kalbėdama apie kanceliariją jį pabrėžė, kad šios darbuotojai visų pirma turi padėti Seimo nariams vykdyti jų funkcijas

Paklausta apie politinę priklausomybę ji sakė sutarianti su visų politinių frakcijų atstovais.

„Audito komitete dirbu ir dirbau su įvairių frakcijų, požiūrių Seimo nariais, tikrai su visais sutariu ir nesistengiau kažkam reikšti didesnes simpatijas ar mažesnes. Man visi Seimo nariai yra žmonių atstovai, ir aš visus jus gerbiu vienodai, aš noriu žinoti visų jūsų nuomones, pastabas, neskirstant į frakcijas“, – teigė D.Raudonienė.

Seimo nariai kandidatės į kancleres teiravosi dėl Seimo viešbučio – ar ketinama jį renovuoti, imtis kitų veiksmų pagerinti Seimo narių gyvenimo kokybę. Audito komiteto vadovė tvirtino, jog iš pradžių jai reikia susipažinti su situacija, taip pat – išklausyti Seimo narių nuomones.

„Susipažinusi su situacija, reikia su visomis frakcijomis pasikalbėti šiuo klausimu, pasitarti, ko iš tikrųjų Seimo nariai nori, ką pakeisti, kada pakeisti, tuomet būtų paprasčiau planuoti tolesnius žingsnius“, – sakė D.Raudonienė.

D. Raudonienė Seime dirba nuo 2005 metų. Ji taip pat yra dirbusi Žemės ūkio ministerijoje, privačiose įmonėse auditore. Kandidatė yra baigusi M. Romerio universitete teisės ir valdymo studijas, Kauno technologijos universitete verslo administravimą.

Seimo kanclerio postas liko laisvas, kai lapkritį pasibaigus kadencijai iš jo buvo atleistas Jonas Milerius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.