Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Miškininkai pradeda dalinti eglių šakas

BNS2015.09.08 13:45

Didžiuosiuose šalies miestuose ketvirtadienį prasideda akcija „Parsinešk Kalėdas į namus!“, per kurią miškininkai nemokamai dalys eglių šakas.

Didžiuosiuose šalies miestuose ketvirtadienį prasideda akcija „Parsinešk Kalėdas į namus!“, per kurią miškininkai nemokamai dalys eglių šakas.

Planuojama padovanoti per 100 tūkst. eglių šakų, pranešė akcijos rengėjai.

Sostinės gyventojams eglių šakas dovanos trys urėdijos. Daugiau šakų bus atvežta ir į kitus didžiuosius miestus. Iš viso eglių šakos bus dalijamos daugiau nei 100 vietų visoje Lietuvoje.

„Šios akcijos tikslas atkreipti žmonių dėmesį į gamtosaugines idėjas bei skatinti tausoti ir vertinti gamtą – nenukirsta eglutė per kelis dešimtmečius išaugs į brandų medį“, – rašoma pranešime.

Miškininkų teigimu, prieš šešerius metus pradėta akcija išsaugojo tūkstančius eglučių. Per kelerius metus sumažėjo ir nelegalių miško kirtimų.

Šiemet kartu su eglių šakomis akcijos rengėjai įteiks ir simbolinių dovanų kaip padėką už supratingumą saugant bei tausojant gamtą.

Vilniuje akcija vyks Katedros, Rotušės ir Europos aikštėse, Kaune – Rotušės aikštėje, prie Kauno rajono savivaldybės, Klaipėdoje – Teatro aikštėje, Šiauliuose – Prisikėlimo aikštėje, Panevėžyje – Laisvės aikštėje.

Eglių šakas žmonėms dovanos visos 42 šalies miškų urėdijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.