Lietuvoje

2014.12.17 18:25

Per metus nelaimės darbe nusinešė 57 gyvybes

BNS2014.12.17 18:25

Per šiuos metus nelaimės darbe nusinešė 57 žmonių gyvybes, trečiadienį pranešė Valstybinė darbo inspekcija.

Per šiuos metus nelaimės darbe nusinešė 57 žmonių gyvybes, trečiadienį pranešė Valstybinė darbo inspekcija.

Tiek pat mirtinų nelaimių darbe užfiksuota ir per tą patį laikotarpį pernai.

16 mirtinų nelaimių įvyko transporto ir saugojimo veikloje, statyboje – 13, po šešis asmenis žuvo žemės ūkio ir miškininkystės srityse.

Kone trečdalį tiek mirtinų, tiek sunkių sužalojimų darbe darbuotojai patyrė dėl instrukcijų nevykdymo, netinkamas darbų organizavimas lėmė 16 proc. žūčių darbe, o dėl to, kad darbo priemonės neatitiko reikalavimų, įvyko 11 proc. mirtinų nelaimių.

Dažniausiai darbuotojus mirtinai sužalojo iš aukščio nukritę ar nuvirtę daiktai bei kroviniai, kelių transporto priemonės arba darbuotojai nukrito iš aukščio.

Pagal gruodžio pradžios ištirtų nelaimingų atsitikimų duomenis, tarp sunkiai ir mirtinai sužalotų darbuotojų 26 buvo neblaivūs (pernai tuo pačiu laikotarpiu jų skaičius siekė 32). Daugiausiai tokių atvejų buvo statyboje ir žemės ūkyje.

Tarp darbo inspektorių nustatomų pažeidimų, kurie darbuotojui gali kainuoti sveikatą ir gyvybę – neinstruktuoti darbuotojai, jų neaprūpinimas asmeninėmis apsauginėmis priemonėmis, bloga darbo priemonių būklė ir netinkamas jų naudojimas. Šiais metais pastebimai išaugo pažeidimų dėl darbdaviui atstovaujančio asmens, darbuotojų mokymo ir atestavimo bei dėl profesinės rizikos vertinimo.

Paskutinė mirtina nelaimė šiemet lapkričio 16 dieną užregistruota Klaipėdoje, kai nuslydęs tranšėjos šlaitas žemėmis užpylė ir mirtinai sužalojo į tranšėją įkritusį pagalbinį darbininką.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.