Lietuvoje

2014.12.17 14:02

Nuo karo nukentėję Ukrainos vaikai atostogaus Lietuvoje

BNS2014.12.17 14:02

Sausį Vilniuje rengiama palaikymo stovykla Rytų Ukrainos vaikams, kuriuos karas palietė tiesiogiai – šeimos nariai kariauja, žuvę ar dingę be žinios.

Sausį Vilniuje rengiama palaikymo stovykla Rytų Ukrainos vaikams, kuriuos karas palietė tiesiogiai – šeimos nariai kariauja, žuvę ar dingę be žinios.

Į stovyklą sausio 10–17 dienomis atvyks aštuoniolika 10–15 metų amžiaus vaikų, praneša Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC).

Stovykla organizuojama Ukrainos vaikams siekiant suteikti galimybę bent trumpam atsipūsti jaukioje ir saugioje namų aplinkoje, kartu su lietuviais vaikais dalyvauti programoje, užmegzti glaudesnius socialinius ryšius su bendraamžiais Lietuvoje.

Kasdien palaikymo programos dalyvių laukia daugybė smagių išgyvenimų – kūrybinės ir kulinarinės dirbtuvės, maudynės baseine, pažintinės kelionės, apsilankymai pramogų parke, kino teatre bei muziejuose.

Palaikymo stovyklą Ukrainos vaikams Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Kijevo ekonomikos, ekologijos ir teisės institutu organizuoja jau antrąjį kartą.  Pirmoji stovykla vyko spalį.

Pasak organizatorių, pirmosios stovyklos metu užsimezgę šilti, draugiški santykiai ir bendravimas tarp ukrainiečių vaikų ir juos globojusių šeimų tęsiasi iki šiol.

Dvylikametė mergaitė iš Žitomiro pas spalį ją globojusią vilniečių šeimą viešės kelias savaites, iki pat Naujųjų Metų. Pamokų ji nepraleis, kadangi mieste energetinių išteklių taupymo sumetimais dviem mėnesiam uždaromos mokyklos.

Vilniečių šeima jau pasirūpino ne tik jai skirtomis kalėdinėmis dovanomis, bet ir žieminiais rūbais, batais, kitais būtiniausiais daiktais, kurių ir pačiai mergaitei, ir jos šeimai labai trūksta. Pasak mergaitę priimančios vilniečių šeimos, tik susidūrus su tiesioginiais karo liudijimais galima įvertinti, kaip puikiai gyvenama Lietuvoje, ir jeigu galima padėti nors vienai kare atsidūrusiai šeimai – būtina tai daryti.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras taip pat kviečia visus žmones bei organizacijas prisidėti prie šios kelionės organizavimo – padovanoti karo tragediją išgyvenantiems vaikams būtiniausių dalykų – žieminių drabužių, batų, maisto produktų arba finansiškai prisidėti prie pačios kelionės bei viešnagės programos organizavimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt