Naujienų srautas

Lietuvoje2012.12.04 07:55

Prezidentės susitikime su kandidatu į vidaus reikalų ministrus ypatingas dėmesys skirtas Lietuvos pirmininkavimui ES

ELTA 2012.12.04 07:55

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatas į vidaus reikalų ministrus Dailis Alfonsas Barakauskas per susitikimą su Prezidente pabrėžė savo ilgametę patirtį einant Seimo Europos reikalų komiteto vicepirmininko pareigas. 

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatas į vidaus reikalų ministrus Dailis Alfonsas Barakauskas per susitikimą su Prezidente pabrėžė savo ilgametę patirtį einant Seimo Europos reikalų komiteto vicepirmininko pareigas.

Šalies vadovė, tęsdama susitikimus su pretendentais į ministrus, pirmadienio pavakarę susitiko su D. A. Barakausku. Pasak kandidato, pagrindinė tema, aptarta su Dalia Grybauskaite, – kitais metais vyksiantis Lietuvos pirmininkavimas Europos Sąjungai.

„Pagrindinė tema, apie kurią buvo kalbėta, nes ji yra labai aktuali, t. y. Lietuvos pirmininkavimas Europos Sąjungai. Jūs žinote, kad šitoje srityje aš turiu tikrai nemažą patirtį – net šešerius metus buvau Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas, ir kaip tik visa programa ir visi Lietuvos veiksmai, kuriuos turės padaryti, buvo aptarinėjami šešerius metus. Tai buvo pagrindinis klausimas kalbant pas Prezidentę“, – po 17 minučių trukusio susitikimo žurnalistams sakė politikas. Anot jo, būtina stiprinti galias Lietuvos pirmininkavime ES.

D. A. Barakauskas patvirtino, kad su Prezidente kalbėta ir apie Vidaus reikalų ministerijos struktūrą. Detaliau kandidatas susitikimo nekomentavo. Jis taip pat nevertino savo galimybių užimti Vidaus reikalų ministerijos vadovo postą.

„Kadangi Vyriausybės programa nėra patvirtinta, kaip čia bus, aš irgi negaliu pasakyti. Bet pasiūlymą aš gavau. Kalbėsimės po to, kai bus patvirtinta Vyriausybės programa ir atsakysiu į visus klausimus, liečiančius mano kuruojamą sritį“, – sakė D. A. Barakauskas.

60-metis D. A. Barakauskas tris kadencijas iš eilės, nuo 2000 m. iki 2012 m., buvo Seimo narys. 2001 m. sausį-liepą XI Vyriausybėje dirbo susisiekimo ministru.

Anksčiau partija Tvarka ir teisingumas į vidaus reikalų ministrus siūlė Remigijų Žemaitaitį. Tačiau, netikėtai mirus parlamentarui Juliui Veselkai, R. Žemaitaičiui nuspręsta siūlyti Ekonomikos komiteto pirmininko postą Seime, o į vidaus reikalų ministrus ieškoti kito kandidato.

ELTA primena, kad, tęsdama susitikimus su kandidatais į ministrus, pirmadienį šalies vadovė susitiko su pretendentu vadovauti Užsienio reikalų ministerijai Linu Linkevičiumi ir pretendentu vadovauti Žemės ūkio ministerijai Vigilijumi Jukna.

Šalies vadovė jau surengė darbo susitikimus su beveik visais kandidatais į ministrus. Prezidentei beliko susitikti su Darbo partijos kandidatu į kultūros ministrus, tačiau jo kandidatūra kol kas nežinoma. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi