Lietuvoje

2012.12.03 14:41

„Tvarkiečių“ kandidatas į vidaus reikalų ministrus – D. A. Barakauskas

ELTA 2012.12.03 14:41

Partija „Tvarka ir teisingumas“ į vidaus reikalų ministrus siūlo Dailį Alfonsą Barakauską. Pirmadienio popietę su kandidatu susitiks Prezidentė Dalia Grybauskaitė. 

Partija „Tvarka ir teisingumas“ į vidaus reikalų ministrus siūlo Dailį Alfonsą Barakauską. Pirmadienio popietę su kandidatu susitiks Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

D. A. Barakauskas gimė 1952 m. Tris kadencijas iš eilės, nuo 2000 m. iki 2012 m., jis buvo Seimo narys. 2001 m. sausį–liepą XI Vyriausybėje dirbo susisiekimo ministru.

Anksčiau Tvarka ir teisingumas į vidaus reikalų ministrus siūlė Remigijų Žemaitaitį. Tačiau, netikėtai mirus parlamentarui Juliui Veselkai, R. Žemaitaičiui nuspręsta siūlyti Ekonomikos komiteto pirmininko postą Seime, o į vidaus reikalų ministrus ieškoti kito kandidato.

ELTA primena, kad, tęsdama susitikimus su kandidatais į ministrus, pirmadienį šalies vadovė susitiko su pretendentu vadovauti Užsienio reikalų ministerijai Linu Linkevičiumi ir pretendentu vadovauti Žemės ūkio ministerijai Vigilijumi Jukna.

Šalies vadovė jau surengė darbo susitikimus su pateiktu kandidatu į susisiekimo ministrus Rimantu Sinkevičiumi, kandidatėmis į ūkio ministres Birute Vėsaite, į švietimo ir mokslo ministres – Virginija Baltraitiene, socialinės apsaugos ir darbo ministres – Loreta Graužiniene, aplinkos ministrus – Valentinu Mazuroniu, kandidatu į teisingumo ministrus Juozu Bernatoniu, į sveikatos apsaugos ministrus – Vyteniu Povilu Andriukaičiu, finansų – Rimantu Šadžiumi, krašto apsaugos – Juozu Oleku, Lenkų rinkimų akcijos kandidatu į energetikos ministrus Jaroslavu Neverovičiumi.

Prezidentė yra sakiusi, kad pagrindiniai reikalavimai ministrams bus profesionalumas ir srities, į kurią norėtų eiti, išmanymas, taip pat skaidrumas ir vienos iš trijų Europos Sąjungos darbo kalbų mokėjimas.