Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.13 22:00

Klaipėdoje mokyklos direktorius elektroniniame dienyne ragino balsuoti už Grubliauską

Vyriausioji rinkimų komisija gavo skundą dėl galimo rinkimų agitacijos pažeidimo Klaipėdoje.

Klaipėdos „Žaliakalnio“ rusakalbių gimnazijos direktorius Vitalijus Jakobčiukas trečiadienį elektroniniame dienyne mokyklos bendruomenei rusų kalba išplatino raginimą, antrame rinkimų ture balsuoti už dabartinį Klaipėdos vadovą Vytautą Grubliauską.

Mokyklos direktorius jau anksčiau yra rengęs V. Grubliausko vedamą pilietiškumo pamoką. Mokyklos vadovas yra vienos uostamiesčio rinkimų apylinkės pirmininkas, todėl yra pasirašęs pasižadėjimą neskleisti jokios su rinkimais susijusios reklamos ar agitacijos.

 Svarstoma pažeidimą padariusį mokyklos vadovą atleisti iš su rinkimais susijusių pareigų. „Žaliakalnio“ gimnazijos direktorius su LRT TELEVIZIJOS žurnalistais kalbėti atsisakė.

Mokyklos atstovė teigia, esą laikas, pilietiškumo pamokai surengti, esant įtemptai mero darbotvarkei, derintas seniai, o dėl kreipimosi į bendruomenę per vidinį gimnazijos tinklą, direktoriaus pažeidimo neįžvelgia.

„Direktorius labai mandagiai, gražiai priminė mums visiems, kokią pilietinę pareigą sekmadienį mes turėsim atlikti. Tuo pačiu primindamas gerbiamo mero tikrai labai didelį indėlį į mūsų gimnazijos gerovę, nes be jo rūpesčio mes turbūt nebūtume pajudinę iš vietos gimnazijos renovacijos", – teigia „Žaliakalnio“ gimnazijos atstovė spaudai Gražina Gumauskienė.

Klaipėdos savivaldybės apygardos pirmininkas Adolfas Gritėnas sako, kad gimnazijos direktoriaus pasirašytas pasižadėjimas neleidžia skleisti reklamos, dalyvauti agitacijose įskaitant ir socialinius tinklus.

„Pagal gautą skundą matome, kad tai yra labai grubus pažeidimas“, – tikina A. Gritėnas.

Panorama
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi