Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Seimas priėmė rezoliuciją dėl seksualinių paslaugų pirkimo kriminalizavimo

BNS2015.09.08 13:45

Seimas priėmė rezoliuciją, kuria siūloma seksualinių  paslaugų pirkėjams taikyti baudžiamąją atsakomybę, o pačių prostitučių nebausti.

Seimas priėmė rezoliuciją, kuria siūloma seksualinių  paslaugų pirkėjams taikyti baudžiamąją atsakomybę, o pačių prostitučių nebausti.

Už konservatorės Vincės Vaidevutės Margevičienės inicijuotą rezoliuciją balsavo 33 Seimo plenariniame vakariniame posėdyje dalyvavę parlamentarai.

Rezoliucija Vyriausybei siūloma teikti Baudžiamojo kodekso pataisas numatant atsakomybę „už prostitucijos, pornografijos ar kitų   seksualinio  išnaudojimo formų paslaugų pirkimą“.

Taip pačiu siūloma naikinti administracinę atsakomybę už vertimąsi prostitucija. Šiuo metu Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato analogiškas baudas tiek prostitutėms, tiek jų paslaugų pirkėjams.

Šiuo metu vertimasis prostitucija ar atlygintinis naudojimasis prostitucijos paslaugomis užtraukia 300-500 litų baudą, o pakartotinai už tai administracinėn atsakomybėn traukiami asmenys baudžiami 500-1000 litų bauda arba areštu iki 30 parų.

Konservatorė rezoliuciją siūlė priimti argumentuodama, kad naudojimasis prostitučių paslaugomis yra susijęs su kito asmens sudaiktinimu, jo suvedimu į prekės statusą, visuomenės požiūris į parsidavinėjančias moteris yra neigiamas, nors jos yra aukos.

„Žiniasklaidoje pateikiamas negatyvus moters prostitucijoje portretas, palaikantis stereotipinį mąstymą apie vyrus ir moteris, seksistinį požiūrį į moterų vaidmenį visuomenėje, kas ženkliai prisideda prie smurto prieš moteris reiškinio palaikymo, daugialypio požiūrio į prostitucijos reiškinį formavimą“, – rašoma rezoliucijoje.

Joje taip pat pažymima, kad šalyje, kurioje palaikomas seksualinių  paslaugų pirkimas, prostitucija ir prekyba žmonėmis seksualinio išnaudojimo ar nusikalstamos veiklos organizavimo tikslais, yra pažeidžiamos žmogaus teisės, didėja nusikalstamumas ir socialinė atskirtis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.