Lietuvoje

2019.03.13 22:30

Politologė: Saulius Skvernelis pozicionuoja save kaip nepriklausomą ir drąsų kandidatą

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.03.13 22:30

Politologės Ievos Petronytės-Urbonavičienės vertinimu, premjeras Saulius Skvernelis, pristatydamas savo komandą, konkrečiai nedetalizavo planuojamų įgyvendinti darbų, o rinkosi skambias frazes ir lozungų kelią.

LRT TELEVIZIJOS laidai „Laba diena, Lietuva“  politologė teigė, kad ministras pirmininkas šiek tiek pavėluotai pristatė savo rinkimų komandą, todėl tai gali turėti įtakos jo populiarumui, nors artimiausiu metu tikėtis nedidelio reitingų padidėjimo galima. I. Petronytės-Urbonavičienės manymu, S. Skvernelis rinkiminėse gairėse orientuojasi į savo rinkėjus ir įvardija juos kaip nusivylusius mokestine sistema, gyvenančius šalies regionuose, bei nusivylusius Lietuvos politine ir teismų sistema.

„Pristatymas buvo suorientuotas kaip įvadinis akcentų sudėliojimas į kur dėmesys bus kreipiamas toliau“, – teigė I. Petronytė-Urbonavičienė.

S. Skvernelis, pristatydamas komandą, trumpai užsiminė apie teismų reformą, bei šios sistemos skaidrinimą, tačiau konkrečių darbų nedetalizavo. Politologės nuomone, S. Skvernelis renkasi lozunginį kelią.

Politologė, paklausta, kaip vertina aiškiai išreikštą kritiką prezidentei Daliai Grybauskaitei, teigė, kad sudėtinga kalbėti apie tai, jog yra renkami prezidentės nemėgstančiųjų balsai, nors taip S. Skvernelis pozicionuoja save kaip nepriklausomą ir drąsų, nebijantį eiti į konfrontaciją su mėgstamiausiais politikais, kandidatą.

Apie premjero komandoje pristatytas tris moteris politologė turėjo kritišką nuomonę. Jos manymu, tai gali būti vertinama, kaip bandymas įsiteigti ir parodyti pagarbą moterims, I. Petronytė-Urbonavičienė sako, kad komandos pristatymo metu, šalia premjero sėdėjusios trys moterys atrodė deklaratyviai ir tai gali būti sietina su paskutiniu metu kilusiomis diskusijomis dėl to, kad S. Skvernelio vyriausybėje nėra moterų ministrių.

„Tikėtina, kad tai yra dalis deklaracijos arba parodymo, kad premjeras „myli“ moteris, pasitiki jomis ir įtraukia į komandą“ , – sako politologė.

Plačiau – laidos įraše.

Laba diena, Lietuva
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.