Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Šiauliuose – labdaros akcija Ukrainai

Lidija Jankauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Iki Kalėdų Šiauliuose bus išpiešta tūkstantis eglutės žaisliukų – burbulų. Už juos paaukoti pinigai bus pervesti Ukrainos Chmelnyckio miestui.

Iki Kalėdų Šiauliuose bus išpiešta tūkstantis eglutės žaisliukų – burbulų. Už juos paaukoti pinigai bus pervesti Ukrainos Chmelnyckio miestui.

Į burbulų spalvinimo akciją jau įsitraukė bene visi Šiauliai. Į dailės mokyklą spalvinti žaisliukų vaikai ateina su tėveliais.

Dailės mokykla už rėmėjų lėšas nupirko tūkstantį Ukrainoje pagamintų eglutės žaisliukų. Buvo tikėtasi, kad vaikai juos tik nuspalvins, tačiau nuspalvinę burbulus vaikai juos parsineša namo, o tėvai paaukoja pinigų

„Ateina [studentai], ateina pavieniai [žmonės], ateina vaikai su broliukais ir sesutėmis, ateina gimnazistai [...], jie nupiešia sutartą skaičių burbulų ir išsineša mokyklai pasipuošti, o mokykla sutartinai paaukoja kažkokią sumą pinigėlių“, – pasakoja Šiaulių dailės mokyklos direktorė Irena Šliuželienė.

Pasak Šiaulių mero, idėja rinkti lėšas ukrainiečiams paremti kilo po pokalbio su Chmelnickio meru. Su šiuo miestu Šiauliai bendradarbiauja nuo seno. Nors Chmelnickyje karo veiksmai nevyksta, tačiau į miestą suplūdo daug besitraukiančių iš karo zonos ukrainiečių.

„Taryba priėmė sprendimą kreiptis į visuomenę, [raginti] paaukoti Chmelnickio miesto vaikams ir nukentėjusiems nuo karo audrų žmonėms, jau lapkričio pradžioje mes pervedėme 5 tūkst. eurų“, – sako  Šiaulių meras Justinas Sartauskas.

Akcija tęsis iki Kalėdų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.