Lietuvoje

2012.12.03 13:03

Kandidatas į užsienio reikalų ministrus žada „perkrauti“ santykius su kaimynais

Liepa Želnienė, 15min.lt2012.12.03 13:03

Pirmadienio ryte Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė socialdemokratų į užsienio reikalų ministro postą siūlomą dabartinį Lietuvos ambasadorių Baltarusijoje Liną Linkevičių.

Pirmadienio ryte Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė socialdemokratų į užsienio reikalų ministro postą siūlomą dabartinį Lietuvos ambasadorių Baltarusijoje Liną Linkevičių.

Po beveik 40 min. trukusio susitikimo L. Linkevičius teigė, kad su Prezidente ir dabar, ir anksčiau lengvai randa sutarimą.

Pasak jo, artimiausio laikotarpio didžiausiu prioritetu užsienio politikos srityje, be abejo, bus artėjantis Lietuvos pirmininkavimas ES tarybai.

„Nuo kitų metų pusmečio pirmininkavimas ES tarybai bus didžiulis iššūkis, apie 1500 žmonių bus tuo užimta, daugybė įvykių, bent 200 susitikimų Lietuvoje, iš jų 16 – ministrų lygio susitikimų Lietuvoje“, – teigė kandidatas į ministrus.

Pasak jo, Lietuva pirmininkaudama ES Tarybai sau kelia aukštus tikslus priimti ne tik deklaracijas, bet ir suteikti joms realų turinį.

„Mes tikrai išmokome rašyti deklaracijas, būtų gerai jas išmokti ir užpildyti“, – šiek tiek juokaudamas kalbėjo L. Linkevičius.

Tiesa, kandidatas į užsienio reikalų ministrus diplomatiškai atsisakė įvertinti, ar socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus ministrų kabineto nariai sugebės tinkamai atlikti pareigas ES lygio renginiuose, susitikimuose.

„Palaukite, čia ne man klausimas. Aš tiesiog atvažiavau iš Minsko ir dabar labai gražiai važiuosiu atgal. Tikrai aš galvoju dabar apie savo žinybos reikalus, o apie kabineto sudėtį klauskime A. Butkevičiaus“, – kalbėjo jis.

Žada „perkrauti“ santykius su kaimynais

L. Linkevičius pažymėjo, kad pasikeitus ministrų kabinetui Lietuvos strateginiai tikslai užsienio politikoje nesikeis. Tiesa, kandidatas į užsienio reikalų ministrus pažymi, kad santykiuose su artimiausiais kaimynais Lietuva gali nuveikti kur kas daugiau nei dabar daroma.

„Gerų kaimyninių santykių projektavime tikrai yra rezervo ir turime pasistengti.  Ne viskas nepavyksta dėl mūsų, tarkime, klaidų ir tikrai objektyviai kalbant tikrai ne visur mes galime diktuoti sąlygas. Faktas tas, kad tikrai yra rezervo ir ta kryptimi reikia daug padirbėti“, – pareiškė L. Linkevičius.

Anot jo, Lietuva galėtų daugiau iniciatyvos rodyti ir ES mastu vedant dialogą su Baltarusija.

„Yra ten partnerių, su kuriais galima kalbėtis ir tai reikia daryti, nepaisant to, kad mes žinome, kad pati Baltarusija turi atlikti labai daug namų darbų, bet mes irgi turime čia rezervų“, – sakė jis.

Anot jo, gerinti santykius su kaimynais padės net Vyriausybės pasikeitimas.

„Kai keičiasi Vyriausybė, yra tokia perkrovos galimybė. Tai nereiškia, kad viskas bus peržiūrima, kad bus revoliucija, bet, kad bus naujai pažvelgta į tai, kas yra, į faktus, į įvykius, sakytina apie visas šalis“, – sakė dabartinis ambasadorius Baltarusijoje.

Algirdas Butkevičius anksčiau yra teigęs, kad dėl L.Linkevičiaus kandidatūros į užsienio reikalų ministrus su prezidente jau yra sutarta.

51 m. L. Linkevičius pagal išsilavinimą inžinierius, ambasadorius, buvęs premjero Andriaus Kubiliaus visuomeninis patarėjas, buvęs krašto apsaugos ministras. Nuo 2004 m. jis priklauso Lietuvos socialdemokratų partijai.

Praėjusią savaitę penktadienį pas Prezidentę jau apsilankė Lenkų rinkimų akcijos į energetikos ministrus siūlomas Jaroslavas Neverovičius, socialdemokratų kandidatas į sveikatos apsaugos ministrus Vytenis Povilas Andriukaitis, kandidatas į krašto apsaugos ministrus Juozas Olekas ir į finansų ministrus taikantis Rimantas Šadžius.

Ketvirtadienį pas Prezidentę apsilankė „Tvarkos ir teisingumo“ partijos kandidatas į aplinkos ministrus Valentinas Mazuronis ir socialdemokratų kandidatas į teisingumo ministrus Juozas Bernatonis.

Darbo partijos siūlomos kandidatės į socialinės apsaugos ir darbo bei švietimo ir mokslo ministrus Loreta Graužinienė ir Virginija Baltraitienė jau susitiko su Prezidente Dalia Grybauskaite ir laukia jos apsisprendimo dėl tinkamumo eiti pareigas.

Su Prezidente antradienį susitiko ir socialdemokratų kandidatas į susisiekimo ministro postą Rimantas Sinkevičius ir į ūkio ministro postą siūloma Birutė Vėsaitė.