Lietuvoje

2012.12.03 09:45

Pajūryje daugėja nerūkymo zonų

Prie oficialias nerūkymo zonas viešose vietose turinčios Klaipėdos bei Neringos nuo kitų metų sausio 1-osios prisijungs ir Palanga, rašo „Lietuvos žinios“.

Prie oficialias nerūkymo zonas viešose vietose turinčios Klaipėdos bei Neringos nuo kitų metų sausio 1-osios prisijungs ir Palanga, rašo „Lietuvos žinios“.

Tad iššovus šampano kamštį ir nuaidėjus vidurnakčio gongui naujametę naktį restauruotoje Palangos Meilės alėjoje teks greitai užgesinti cigaretę. Didžiausio krašto kurorto politikai taip pat nutarė nuo sausio 1-osios uždrausti rūkyti Birutės parke bei paplūdimyje ties juo ir vaikų žaidimo aikštelėje „Vaikų parkas“.

Anot Palangos mero Šarūno Vaitkaus, prieš priimant sprendimą dėl nerūkymo zonų buvo analizuojama kitų pajūrio miestų patirtis. „Žiūrėjome, kaip draudimas ir jo kontrolė vyksta Klaipėdoje, ar tai realiai funkcionuoja. Imtis priemonių mus paskatino žmonės, į „Vaikų parką“ ten vedantys žaisti savo vaikus. Mažieji laksto, o ant suoliukų sėdintys tėvai traukia dūmą. Nuo sausio 1-osios jie to nebegalės daryti“, – LŽ sakė meras.

Nebus galima rūkyti ir visame apie 600 metrų ilgio ruože paplūdimyje ties Birutės parku, kur yra prestižiniu laikomas Mėlynosios vėliavos statuso pliažas. „Kas norės rūkyti, galės eiti kitur, o čia bus nerūkančiųjų pliažas. Negalima bus rūkyti ir visame Birutės parke, bet, žinoma, parkas didelis ir sužiūrėti bus neįmanoma. Tas draudimas labiau prevencinis, greičiau tai leidimas sudrausminti neleistinoje vietoje rūkantį pilietį, pasiūlyti jam eiti kitur“, – teigė Palangos vicemeras Saulius Simė.

Tarybos sprendimo vykdymo kontrolė pavesta merijos Viešosios tvarkos skyriui. Tačiau kai kurie politikai mano, kad skyriaus darbuotojai nesugebės atlikti savo funkcijos. „Ir policija negalės drausminti rūkalių“, – LŽ sakė Palangos tarybos narys Danas Paluckas.

Palanga prie nerūkymo zonas turinčių pajūrio savivaldybių prisijungė vėliausiai. Neringoje tokios vietos paskelbtos dar 2007-aisiais, Klaipėdoje – 2009-aisiais. Pasak Neringos savivaldybės gydytojos Virginijos Gedžiuvienės, draudimas esą visiškai pasiteisino. „Visoje Neringoje negalima rūkyti paplūdimiuose tam nenumatytose zonose, vaikų žaidimo aikštelėse ir aikštėje prie merijos Nidoje. Uždraudus šiose zonose rūkyti sumažėjo besimėtančių nuorūkų, o žmonės gali teisėtai skųstis rūkaliais“, – LŽ tikino V. Gedžiuvienė.

Klaipėdoje draudžiama rūkyti autobusų stotelių paviljonuose, miesto Skulptūrų parke, paplūdimiuose tam nenumatytose vietose ir Smiltynės miške bei į jį vedančiuose takuose. Draudimas galioja, tačiau kiek per trejus metus už jo nepaisymą nubausta žmonių, neaišku. Anot uostamiesčio merijos Sveikatos apsaugos skyriaus vyriausiosios specialistės Ninos Gendvilienės, skyrius nekaupia duomenų apie nubaustuosius už rūkymą neleistinose vietose.

Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Prevencijos skyriaus viršininkas Kazimieras Sinkevičius tikino, kad politikai ir valdininkai neretai patvirtina taisykles, kurių vykdymą reguliuoti labai sudėtinga. „Taip ir su rūkymu: už kontrolę atsakingas merijos Sveikatos apsaugos skyrius, o policija jam tik padeda“, – sakė pareigūnas.