Naujienų srautas

Lietuvoje2014.12.15 22:00

Visagino merė įtariama prekyba poveikiu

BNS 2014.12.15 22:00

Visagino merei Daliai Štraupaitei pateikti įtarimai dėl prekybos poveikiu, pirmadienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Visagino merei Daliai Štraupaitei pateikti įtarimai dėl prekybos poveikiu, pirmadienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Pasak STT, ikiteisminio tyrimo byloje surinkta pakankamai faktinių duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad D. Štraupaitė reikalavo kyšių iš kai kurių bendrovių, dalyvavusių Visagino savivaldybės organizuotuose statybos ir remonto darbų konkursuose, vadovų.

Atliekant tyrimą nustatyta, kad verslininkai esą davė didelės vertės kyšių už tai, kad merė, pasinaudodama savo tarnybine padėtimi ir įtaka Visagino savivaldybės darbuotojams, organizuojantiems ir vykdantiems viešuosius pirkimus, sudarytų palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus bei tarpininkautų dėl atliktų darbų priėmimo. Per ikiteisminį tyrimą gautais duomenimis, kyšių perduota už daugiau kaip 32,5 tūkst. litų.

D. Štraupaitė BNS sakė negalinti pasakyti, iš kur atsirado tokie įtarimai, bei teigė, kad taip mėginama prieš savivaldos rinkimus su ja susidoroti.

„Čia yra nesąmonė. (...) Čia yra politinis susidorojimas, nes aš aktyviai reiškiuosi kaip kandidatė į merus. Matyt, dabar sekantis žingsnis bus nušalinti mane nuo pareigų“, – kalbėjo D. Štraupaitė.

Iš pradžių skelbta, kad Visagino merė sulaikyta įtariant, jog galėjo neleistinai naudotis iki dešimties asmenų darbu.

STT taip pat pranešė, kad atliekant ikiteisminio tyrimo veiksmus nustatyta, jog Visagino merė, siekdama išvengti atsakomybės už greičio viršijimą vairuojant automobilį „BMW X5“, galėjo organizuoti melagingų parodymų davimą administracinių teisės pažeidimų byloje – už greičio viršijimą įkalbėjo prisiimti kaltę Visagino savivaldybės administracijos tarnautoją D.K.

Šią bylą nagrinėjusiam Visagino policijos komisariato pareigūnui buvo pateikti melagingi parodymai ir teigiama, kad minėtu automobiliu važiavo ir greitį viršijo D.K., o ne merė. D. Štraupaitė, kaip atskleidžia ikiteisminio tyrimo metu gauti duomenys, baiminosi, kad administracinis teisės pažeidimas gali pakenkti jos politinei karjerai.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė, susipažinusi su šios bylos aplinkybėmis, nutarė iškelti administracinių teisės pažeidimų bylą merei ir Visagino savivaldybės administracijos tarnautojai D.K. dėl melagingų parodymų.

D. Štraupaitė pirmadienį BNS sakė, kad ši situacija susiklostė dėl to, jog ji tiesiog neprisiminusi, kas tą dieną vairavo jos automobilį.

„Mes tiesiog neatsiminėme, kuri važiavome. (...) Mano vaikystės draugė, mes kartu sėdėdavome vakarais, ji pas mane atvažiuodavo. Mes tiesiog neatsiminėme. Įsivaizduokite, aš buvau užklupta: gegužės 19 dieną (tai įvyko – BNS), ar jūs atsimenate, ką jūs veikėte, pavyzdžiui, šių metų gegužės devynioliktą dieną?“ – kalbėjo merė.

D. Štraupaitė buvo sulaikyta šių metų rugsėjį. Lietuvos laisvės sąjungai (liberalams) priklausančios merės narystė partijoje sustabdyta.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi