Lietuvoje

2014.12.15 14:46

Seimui teikiamas dekretas LAT pirmininku paskirti R. Norkų

ELTA2014.12.15 14:46

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Seimui dekretą Aukščiausiojo Teismo pirmininku skirti šio teismo teisėją Rimvydą Norkų.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Seimui dekretą Aukščiausiojo Teismo pirmininku skirti šio teismo teisėją Rimvydą Norkų.

Tai numatantį dekretą šalies vadovė pasirašė pirmadienį vadovaudamasi Konstitucija ir Teismų įstatymu bei atsižvelgusi į Teisėjų tarybos patarimą.

Prezidentės vyriausiajai patarėjai Rasai Svetikaitei pavesta šį dekretą pateikti Seimui.

R. Norkus teismų sistemoje dirba 15 metų. Jis yra ėjęs Apeliacinio teismo teisėjo pareigas.

Kandidatas nuo 2013 m. dirba Aukščiausiojo Teismo teisėju.

Iki paskyrimo teisėju R. Norkus dirbo Aukščiausiojo Teismo Teisės tyrimų ir apibendrinimo departamento direktoriumi, 2003–2009 m. ėjo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininko patarėjo ir Teismų praktikos departamento direktoriaus pareigas. Taip pat R. Norkus 1999–2003 m. dirbo Apeliaciniame teisme konsultantu bei šio teismo pirmininko ir Civilinių bylų skyriaus pirmininko patarėju.

Nuo 2003 m. R. Norkus dirba ir pedagoginį darbą, yra teisės profesorius.

R. Norkus yra baigęs teisės studijas Vilniaus universitete, daktaro laipsnį įgijo Mykolo Romerio universitete. Taip pat yra studijavęs Vokietijos Brėmeno ir Kylio universitetuose, atlikęs mokslinius tyrimus Šveicarijos Lozanos, Vokietijos Bonos, Hamburgo Makso Planko ir Didžiosios Britanijos Oksfordo universitetuose.

Teisininkas moka anglų, vokiečių, rusų, lenkų ir prancūzų kalbas.

Pagal Konstituciją, Aukščiausiojo Teismo pirmininką iš paskirtų šio teismo teisėjų skiria Seimas Prezidento teikimu, patarus Teisėjų tarybai.

Aukščiausiojo Teismo pirmininkas skiriamas 5 metų kadencijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt