Lietuvoje

2014.12.15 14:21

Rekordinė savaitė Baltijos oro policijai: palydėta apie 80 Rusijos karinių lėktuvų

BNS2014.12.15 14:21

Praėjusią savaitę Baltijos valstybių oro erdvę saugantys NATO oro policijos naikintuvai 21 kartą kilo atpažinti ir palydėti prie Lietuvos, Latvijos ar Estijos sienų skridusių Rusijos Federacijos orlaivių.

Praėjusią savaitę Baltijos valstybių oro erdvę saugantys NATO oro policijos naikintuvai 21 kartą kilo atpažinti ir palydėti prie Lietuvos, Latvijos ar Estijos sienų skridusių Rusijos Federacijos orlaivių.

Krašto apsaugos ministerijos (KAM) duomenimis, tai didžiausias iki šiol įvykdytų reagavimo skrydžių per savaitę skaičius ir kartu didžiausias iki šiol stebėtas Rusijos karinis aktyvumas oro erdvėje prie Baltijos valstybių.

Per savaitę pastebėta ir atpažinta apie 80 orlaivių, dalis jų prie Baltijos oro erdvės buvo pastebėti kelis kartus. Išskyrus kelis orlaivius, dauguma skrido su išjungtais automatiniais atsakikliais.

Daugiausia – 30 – Rusijos karinių orlaivių prie Baltijos valstybių sienų atpažinta praėjusį pirmadienį, gruodžio 8 dieną. Tądien NATO naikintuvai kilo aštuonis kartus.

Antra pagal aktyvumą diena buvo trečiadienis, gruodžio 10-oji. Tuomet NATO naikintuvai kilo šešis kartus, atpažino ir palydėjo 26 Rusijos karinius orlaivius.

Gruodžio 8–9 dienomis prie Baltijos valstybių sienų buvo stebėti šeši strateginiai bombonešiai: keturi turbo-propeleriniai bombonešiai Tu-95 ir du viršgarsiniai bombonešiai Tu-22.

KAM teigimu, per praėjusią savaitę prie Baltijos valstybių sienų atpažinta apie 30 Rusijos karinių naikintuvų: Su-27, Su-24, Su-34, Mig-31, taip pat transportiniai ir žvalgybiniai orlaiviai.

Visi pastebėti Rusijos kariniai orlaiviai judėjo tarp Rusijos žemyninės dalies ir Karaliaučiaus virš neutralių vandenų Baltijos jūroje.

Lietuvos oro erdvės pažeidimų neužfiksuota.

Tuo metu Estija pranešė, kad antradienį, gruodžio 9-ąją, į Estijos oro erdvę buvo įskridęs Rusijos karinis žvalgybinis orlaivis Il-20.  

NATO naikintuvai buvo keliami iš visų trijų bazių – Šiaulių, Amari ir Malborko, – kur šiuo metu budi NATO oro policijos misijoje dalyvaujantys ir misiją sustiprinantys naikintuvai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi

Į Kauną atskraidintos apsaugos priemonės.
9

Lietuvoje

2021.04.22 10:06

SAM kreipiasi į prokurorus – Lietuvos medikų nepasiekė maždaug 20 vagonų apsaugos priemonių

žala – daugiau nei 900 tūkst. eurų; atnaujinta 13.24
9
Greitoji pagalba

Lietuvoje

2021.04.22 17:13

Tragedija Vilniuje: šalia daugiabučio namo rastas mirusio mažamečio kūnas

pareigūnai kol kas neatmeta įvairių mirties versijų
Jaroslavas Narkevičius

Lietuvoje

2021.04.22 13:47

Narkevičius nenumano, kur įtariamai galėjo dingti apsaugos priemonių siunta, buvęs viceministras spėja klaidas dokumentuose

„Hoptrans logistics“: prekių trūkumai nebuvo nustatyti; atnaujinta 15.05