Lietuvoje

2019.03.13 14:56

Mykolas Katkus: Skvernelis bando susigrąžinti mėgiamo politiko įvaizdį

LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2019.03.13 14:56

Šį premjero komandos pristatymą reikėtų vertinti kaip bandymą iš naujo kurti savo politinį įvaizdį ir atsispirti nuo to, kaip jį žmonės matė, kai jis buvo populiariausias Lietuvos visuomenės veikėjas, o ne žmogus, kuris pastaruosius dvejus metus buvo atsakingas už Lietuvos ūkinį ir ekonominį gyvenimą, taip LRT RADIJUI sako viešųjų ryšių ekspertas Mykolas Katkus. Jo teigimu, daugelį aspektų, apie kuriuos premjeras kalba, jau būdamas ministru pirmininku turėjo teisę spręsti, dėl ko per rinkiminius debatus gali būti puolamas.

„Manau, kad S. Skvernelis norėtų, kad už jį balsuojantys žmonės matytų būtent tą anksčiau buvusį S. Skvernelį, o ne tą, kuris pastaruoju metu turėjo įvairių susidūrimų ir su mokytojais, ir su kitomis interesų grupėmis. Kaip rodė reitingai, jie ne visuomet buvo vertinami gerai“, – pabrėžia pašnekovas.

M. Katkaus aiškinimu, pagrindinis premjero tikslas, pristatant savo komandą ir planus prezidento rinkimuose, buvo parodyti, kad jis nėra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas. Anot jo, S. Skvernelio sprendimas savo prezidentinio štabo vadovu paskirti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką Vytautas Baką yra logiškas, nes V. Bakas yra senas premjero sąjungininkas, gana ryškus Seimo narys ir turi nepriklausomą nuomonę.

„Jis stengiasi ieškoti tokių žmonių, kurie nebūtų tiesiogiai siejami su „valstiečiais“, nes ponas Bakas yra iš tų žmonių, kuris turi nepriklausomą nuomonę nuo „valstiečių“ lyderio, tai S. Skvernelis, matyt, norėtų, kad ne visada teigiamas Ramūno Karbauskio vertinimas neslėptų ir jo rinkimų kampanijos“, – komentuoja M. Katkus.

Kaip teigia viešųjų ryšių specialistas, paprastai prezidentų rinkimų kampanijos kairiosios pusės kandidatai dalija pažadus, susijusius su ūkiniais valstybės reikalais. Jo manymu, tai S. Skvernelis daro labai sąmoningai, nes jį iškėlusi politinė jėga nori užimti kairiojo centro poziciją.

Anot M. Katkaus, premjerui gali būti gana sudėtinga, nes per rinkiminius debatus pagrindinis puolamasis bus ne Gitanas Nausėda, kaip paprastai tokius kandidatus puola žmonės iš kairiųjų, o S. Skvernelis: „Daug dalykų, apie kuriuos premjeras kalba, jis jau dabar turėjo teisę spręsti, tai jam iškart bus užduodami klausimai, kodėl dabar tai nevyksta. Ir, manau, čia yra viena iš priežasčių, kodėl premjerams nesinori eiti į prezidento postą.“

Premjeras trečiadienį pristatė savo komandą ir planus prezidento rinkimuose. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas V. Bakas vadovaus S. Skvernelio prezidento rinkimų štabui.

Kartu jis paskelbė, kad surinko rinkimuose dalyvauti reikalingus 20 tūkst. parašų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.