Naujienų srautas

Lietuvoje2012.12.04 10:49

Studentės iš kamštelių sukūrė ekologinę mozaiką

Šiauliuose studentės, vykdydamos ekologinį projektą, iš plastmasinių butelių kamštelių sudėjo mozaiką. Keturios merginos plušėjo dvi dienas.

Šiaulių universiteto socialinių mokslų fakulteto ekonomikos specialybės studentės sako, kad įvairiaspalvius butelių kamštelius pradėjo rinkti prieš pusantro mėnesio. Pririnko daugiau nei 12 tūkstančių. Klijuoti ant atskirų plokščių mozaiką merginos pradėjo prieš dvi dienas.

„Tikrai pavargome, ir rankos tokios skaudžios, ir visos tokios pavargusios. Bet dabar jau galime šypsotis ir drąsiai sakyti, kad tai buvo verta daryti ir kad pasiekėme tai, ko norėjome“, – kalbėjo Šiaulių universiteto studentė Liucija Loveikytė.

„Šis paveikslėlis, visos keturios ausytės simbolizuoja keturias pasaulio šalis – Šiaurę, Pietus, Rytus ir Vakarus. Ženkliukas yin ir yang – kad kiekviename gėryje yra truputis blogio ir kiekviename blogyje yra truputis gėrio, kad visame pasaulyje egzistuoja pusė gėrio ir pusė blogio“, – aiškino Šiaulių universiteto studentė Laima Šapronaitė.

Ekologinė mozaika buvo išmatuota ir sudėta, dabar eksponuojama Šiaulių verslo ir pasiekimų parodoje.

„Matavimo įrankis man rodo 3 metrus, 33 centimetrus ir 3 milimetrus į tą ir į tą pusę. Mergaitės užleido trupučiuką, ir gavosi toks magiškas skaičius“, – sakė dizaineris Vilius Puronas.

Daugiau nei 11 kvadratinių metrų mozaiką studentės ketina užregistruoti kaip šalies rekordą. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi