Lietuvoje

2012.12.03 07:59

Šventinius renginius sostinėje pradėjo tarptautinė Kalėdų labdaros mugė (nuotraukos)

Vilniuje Kalėdų šventiniai renginiai pradėti nuo tradicinės tarptautinės Kalėdų labdaros mugės. Jubiliejinė mugė surengta sostinės Rotušėje. 

Vilniuje Kalėdų šventiniai renginiai pradėti nuo tradicinės tarptautinės Kalėdų labdaros mugės. Jubiliejinė mugė surengta sostinės Rotušėje.

Vilniuje tarptautinė Kalėdų labdaros mugė rengiama jau dešimtą kartą. Pirmoji vyko Austrijos ambasadoriaus rezidencijoje. Kadenciją baigęs Prezidentas Valdas Adamkus prisimena, kad idėja surengti mugę kilusi jo žmonai Almai Adamkienei.

„Metai iš metų jaučiame, kad tai beveik mūsų pareiga būti kartu čia su visais. Be to, kas svarbiausiai, kad ši mugė reprezentuoja tarptautinę visuomenę. Visas diplomatinis korpusas valstybės dalyvauja šitoje mugėje, parodydami savo kalėdinius žaislus, gaminius. Tai iškilus ir prasmingas bendravimas tautų, ypač Kalėdų proga, kuris jungia tautas, skleidžia meilę, sutarimą ir sako, kad tai tegu būna gera šventė visiems geros valios žmonėms“, – kalbėjo V. Adamkus.

Kalėdines tradicijas mugėje pristatė 28 valstybių ir bendruomenių bei 5 tarptautinių mokyklų atstovai. Rotušė vos talpino norinčius čia apsilankyti.

„Galima sakyti, kad ir Rotušė tampa per maža šiai Kalėdų labdaros mugei. Yra planai plėtoti priešais Rotušę. Prieš pat Kalėdas ir po Kalėdų bus dar viena didesnė mugė prie Rotušės“, – sakė Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.

Visos mugėje surinktos lėšos atiteks vaikų, senelių globos namams, nuteistųjų socialinio užimtumo centrui.

„Šventės ne už kalnų, norisi kažką įsigyti ir tuo pačiu prisidėti. Džiugu, kad mes galime ir nupirkti, ir padėti kažkam“, – kalbėjo olimpietė Laura Asadauskaitė.

„Daug metų aš lankausi šitoje mugėje. Tai viena iš laukiamiausių švenčių, nuo kurios prasideda tikros Kalėdos. Ir visą laiką perkam iš suomių ambasados namelius“, – pasakojo mugės lankytojai.

Per dešimt metų tarptautinėje Kalėdų labdaros mugėje surinkta ir paaukota 2,5 mln. litų.