Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

„Meridianas“ atveria duris lankytojams

Atstatytas Klaipėdos miesto simbolis „Meridianas“ kitą savaitę atvers duris lankytojams. Laive atkurtas restoranas su marinistine ekspozicija, kuri supažindina su burlaivio istorija, kelionėmis jūra ir įvairiais jūriniais prietaisais.

Atstatytas Klaipėdos miesto simbolis „Meridianas“ kitą savaitę atvers duris lankytojams. Laive atkurtas restoranas su marinistine ekspozicija, kuri supažindina su burlaivio istorija, kelionėmis jūra ir įvairiais jūriniais prietaisais.
 
1948 metais Suomijoje statyta barkentina, dvidešimt metų plaukiojusi kaip mokomasis burlaivis, nuo 1971-ųjų prišvartuota prie Danės krantinės, tapo Klaipėdos simboliu ir viena mėgstamiausių klaipėdiečių poilsio vietų.

Prieš porą metų prastos būklės laivą net siūlyta nuskandinti, tačiau dviejų uostamiesčio verslininkų pastangomis jis buvo išgelbėtas. Pagal originalius suomių brėžinius atstatytame laive išlikę ir nemažai autentikos.

„Visa povandeninė dalis absoliučiai išlikusi, visa. Vidaus darbuose žinoma atsirado naujų detalių, o ir atstatant metalinės konstrukcijos, gervės, inkarai, stiebai, stelažas burlaivyje, tai – svarbiausi dalykai, visą tai – autentika“, – kalbėjo „Meridiano“ paramos fondo dalininkas Aloyzas Kuzmarskis.

Šią vasarą burlaivis grįžo į nuolatinę stovėjimo vietą – Danės upėje. Prie krantinės jis baigtas atstatyti, įrengtas vidus. Ketvirtadienį oficialiai duris atversiančiame „Meridiane“, apatiniame denyje veiks restoranas, kurio meniu 80 proc. sudarys žuvies ir jūrų gėrybių patiekalai.

Salėje įrengtos stiklinės grindys, po kuriomis matyti išsaugotos senosios laivo medinės konstrukcijos. Abiejuose bortuose, kaip ir anksčiau, sumontuoti iliuminatoriai stebėti, kas vyksta krante. Didžiajame laivo antstate įrengta moderni virtuvė, o mažajame – baras-muziejus. Ant sienos esančiame pano šviečia burlaivio aplankyti uostai. Čia eksponuojami autentiški daiktai. Laive įrengta ir vairinė, kurios barkentina buvo netekusi per sprogimą 2000 metais bei autentiškas šturvalas, kurį grąžino viena klaipėdiečių šeima. Eksponuojami įvairūs jūriniai prietaisai.

„Pavasarį planuojame įvesti simbolinį mokestį. Tai sakysim bilietas, patekti į laivą ir apsilankius jame, pažiūrėjus visą laivą, apėjus su šituo bilietu, galės užėjus į barą-muziejų gauti atsigerti gaiviųjų gėrimų, kavos arbatos“, – pasakojo „Meridiano“ paramos fondo dalininkas Aidas Kaveckis.

Į laivo atstatymą ir įrengimą investuota apie 7 mln. litų. Nemažai, pasak savininkų, kainuos laivo išlaikymas, tačiau tam tikimasi pakaks lėšų iš restorano veiklos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi