Lietuvoje

2014.12.13 16:07

Šiaulių universitete – auditorija iš centų

Lidija Jankauskienė, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt2014.12.13 16:07

Šiaulių universitete iš centų kuriama auditorija. Tai simbolinis atsisveikinimas su lietuviška valiuta ir kartu – pasaulio valiutų auditorijos kūrimo pradžia.

Šiaulių universitete iš centų kuriama auditorija. Tai simbolinis atsisveikinimas su lietuviška valiuta ir kartu – pasaulio valiutų auditorijos kūrimo pradžia.
 
Šiaulių universitete kiekvienas parodys, kur reikia nešti baltuosius centus. Juos priima ir po vieną, užregistruoja į specialią knygą, o prie plokščių palinkę studentai klijuoja.

Lietuvišką valiutą norintys įamžinti studentai neskaičiuoja, kiek suklijuota monetų, esą šimtai.

Planuojama centų kambaryje suklijuoti ir Lietuvos žemėlapį. Rudos spalvos monetos žymės upes, ežerus, litai – didžiuosius šalies miestus. Čia ketinama įkurdinti pasaulio valiutų kolekciją, kurią biblioteka gavo dovanų iš Jungtinėse Valstijose gyvenančio aušrininko Jono Šliūpo sūnaus.

„Manome, kad šis kambarys, kuris yra unikalus visame pasaulyje, virsti finansų auditorija, kurioje būtų istorija ir lietuviškos valiutos ir užsienio valiutos, tai galėtų būti puiki edukacinė erdvė  istorijos mokytojams, vaikams darželinukams ir visiems, kurie domisi valiutų istorija“, – kalbėjo Šiaulių universiteto bibliotekos direktorė Gražina Lamanauskienė.
 
Jei baltųjų centų nepritrūks, unikali centų auditorija Šiaulių universitete bus atidaryta sausio viduryje.

Naujausi

20

Lietuvoje

2019.09.18 12:34

Neįgaliųjų įdarbinimą vadina 21 amžiaus vergove: įmonės lobsta valstybės sąskaita įmonėms, įdarbinusioms didžiąją dalį – 20 kartų mažesnė valstybės parama

20
17

Lietuvoje

2019.09.18 12:11

Rozova teisinasi dėl VSD pažymos: tai politinis užsakymas, sena pažyma pateikiama kaip bomba skandalo iniciatoriais vadina konservatorius; atnaujinta 12.44

17

Lietuvoje

2019.09.18 11:10

Postą palieka Šimašiaus patarėjas Zubriakovas Šimašius: abiem pusėms nusprendus, kad atėjo laikas pokyčiams; atnaujinta 11.50