Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.13 12:19

Pasaulio miestai, kuriuose gyventi geriausia: Vilnius 81-as, tačiau lenkia kaimynus

LRT.lt 2019.03.13 12:19

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) konsultacijų bendrovė „Mercer“ kiekvienų metų pirmojoje pusėje atlieka tyrimus ir apklausas apie pasaulio miestus, kuriuose gyventi yra geriausi ir kokybiškiausia.

Sudarytame 2019-ųjų reitinge miestas-lyderis išliko tas pats – jau 10 metus iš eilės pirmaujančios pozicijos neužleidžia Austrijos sostinė Viena.

Antras didmiestis, kuriame gyventi būtų kokybiškiausia – Ciurichas, miestas Šveicarijoje.

Pirmąjį trejetuką užbaigia net trys didmiesčiai– Kanados uostamiestis Vankuveris, Vokietijos milžinas Miunchenas ir Naujosios Zelandijos miestas Auklandas.

O kur rikiuojasi Lietuvos sostinė Vilnius?

Remiantis 2019-ųjų „Mercer“ duomenimis, Vilnius užima 81-ąją vietą, lygiai toje pat pozicijoje Lietuvos sostinė buvo ir praėjusiais metais.

Įdomu tai, kad mūsų šalies sostinės pagal gyvenimo kokybės reitingą lenkia Estijos sostinę Taliną, kuris rikiuojasi 86 vietoje ir kaimyninę Rygą, kuri yra 90-ta.

Vilnius taip pat vienu laipteliu aukščiau ir už Lenkijos sostinę Varšuvą, ši yra vertinama 82-ąja pozicija.

Konsultacijų bendrovės „Mercer“ reitingas sudaromas atsižvelgiant į keletą pagrindinių kriterijų, tarp kurių, tokie duomenys kaip gyvenimo bei ekonominę aplinką, taip pat viešųjų paslaugų ir transporto prieinamumą, mokslo ir išsilavinimo kokybę bei galimybes, medicinos ir sveikatos priežiūrą bei politinę ir socialinę aplinką miestuose.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi