Lietuvoje

2012.12.01 12:00

Kandidatų paieškos – lyg žaidimas „Kitas!“

ELTA2012.12.01 12:00

Kol nauja valdančioji dauguma vis dar karštligiškai tęsia kandidato į kultūros ministrus paieškas, tamsūs debesys ėmė telktis ir virš anksčiau atrastų pretendentų. 

Kol nauja valdančioji dauguma vis dar karštligiškai tęsia kandidato į kultūros ministrus paieškas, tamsūs debesys ėmė telktis ir virš anksčiau atrastų pretendentų.

Tarp abejotinų atsidūrė kandidatas vadovauti Vidaus reikalų ministerijai „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis. Jo gebėjimus Prezidentė Dalia Grybauskaitė planavo tikrinti pirmadienį, bet penktadienį vakare paaiškėjo, kad tuo metu, kai šalies vadovė turėjo priimti R. Žemaitaitį, jos darbotvarkėje jau numatytas susitikimas su kitu kandidatu, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Penktadienį pasklido žinia, jog R. Žemaitaitis gali nepereiti prezidentės filtro – esą jo pavardė ne kartą buvo linksniuojama kalbant apie į kai kurių partijų kišenes plaukiančius ne itin švarius pinigus. Pats „tvarkietis“, kalbėdamasis su „Lietuvos rytu“, tikino jokių priekaištų nesulaukęs nei iš Prezidentūros, nei iš paskirtojo premjero.

Politikas svarstė, jog interpretacijos apie jo netinkamumą galėjo kilti prasidėjus diskusijoms dėl būtinybės perrikiuoti „tvarkiečių“ pajėgas, kai staiga mirė į Seimo Ekonomikos komiteto vadovo postą numatytas Julius Veselka. Vienas realiausių pretendentų į šį postą – būtent R. Žemaitaitis.

Jeigu būtų nuspręsta, kad šis parlamentaras turėtų tapti komiteto vadovu, kandidatu į ministrus gali būti siūlomas į Seimą nepatekęs „tvarkietis“ Dailis Barakauskas.

Didesni neaiškumai – dėl Kultūros ministerijos. Darbo partijos vedlys Viktoras Uspaskichas paskirtajam premjerui Algirdui Butkevičiui jau buvo pateikęs tris kandidatus, bet visi jie buvo nedelsiant išbrokuoti. Tiesa, penktadienį A. Butkevičius oficialiai pranešė, kad turi visą kandidatų į ministrus sąrašą, kurį kitą savaitę pateiks Prezidentei. Bet galimo kultūros stratego pavardė nebuvo ištarta.

Seimo užkulisiuose kaip kandidatas į kultūros ministrus penktadienį imtas minėti parlamentaras Šarūnas Birutis. Toliau savus žaidimus žaidžiantis V. Uspaskichas patvirtino, kad tarp galimų kandidatų yra ir Seimo narys konservatorius, buvęs kultūros viceministras Naglis Puteikis. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt