Lietuvoje

2014.12.13 19:43

Klaipėdos uostas atnaujina darbą

BNS2014.12.13 19:43

Dėl stipraus vėjo naktį iš penktadienio į šeštadienį sustabdyto Klaipėdos uosto veikla atnaujinama – vidurdienį iš uosto išplaukė du keltai ir vienas konteinerių laivas, o vienas laivas įplaukė į uostą.

Dėl stipraus vėjo naktį iš penktadienio į šeštadienį sustabdyto Klaipėdos uosto veikla atnaujinama – vidurdienį iš uosto išplaukė du keltai ir vienas konteinerių laivas, o vienas laivas įplaukė į uostą.

Uosto vadovo padėjėja ryšiams su visuomene Dovilė Skabickaitė BNS pranešė, kad iš uosto leista išplaukti DFDS keltams „Optima“ ir „Athena“ – jie plaukia į Švediją ir Vokietiją – bei vienam konteinerius gabenančiam laivui. Pasak jos, ryte aprimęs vėjas vėl kyla – apie 15 val. jo greitis siekia 19 metrų per sekundę, o gūsiuose – iki 24 metrų.

Pasak uosto atstovės, įplaukti į uostą vis dar laukia 5 laivai – 2 tanklaiviai ir 3 sausakrūviai – vienam 90 metų ilgio laivui 15 val. leista įplaukti, nes jie negali ilgiau laukti.  

„Tai rodo, kad situacija kontroliuojama. Kitiems dideliems laivams reikia gerų oro sąlygų, todėl jie laukia“,  – BNS sakė D. Skabickaitė.

Anot jos, naktį į sekmadienį prognozuojamas 10-13 metrų, o gūsiuose – iki 15-20 metrų per sekundę vėjas: „Tai gana stiprus vėjas, todėl uosto tarnybos yra parengtyje“.

Prie SGD laivo saugyklos „Independence“ tebebudi du vilkikai. Anot D. Skabickaitės, apie 11 val. atnaujintas ir senosios Smiltynės perkėlos darbas, tuo metu Naujosios Smiltynės keltų veikla nebuvo sutrikusi.

Be elektros dar yra apie 500 vartotojų

Šeštadienio naktį vakarų Lietuvoje praūžus stipriam vėjui, 18 val. be elektros dar buvo likę apie 470 vartotojų. Ryte jų buvo apie 12 tūkst.  

„Lesto“ atstovas spaudai Martynas Burba BNS pranešė, kad beveik visi likę be elektros vartotojai yra Klaipėdos ir Šiaulių regionuose.

„Brigados budi visą parą ir šalins gedimus per naktį. Tikimės kuo greičiau  atnaujinti elektros tiekimą visiems vartotojams“, – BNS sakė M. Burba.

Visame Klaipėdos regione ir Mažeikių bei Radviliškio rajonuose šeštadienį buvo paskelbta ekstremali padėtis – įmonės darbuotojų brigados stengėsi atkurti elektros tiekimą.

Anot įmonės, dauguma sutrikimų įvyko dėl vėjo nutrauktų oro linijų ar ant jų užvirtusių medžių ar šakų.

Klaipėdos regione šeštadienį ryte be elektros buvo likę 4,1 tūkst. vartotojų, Šiaulių regione – 4,8 tūkst. Klaipėdos regione daugiausia jų buvo Skuodo (1,2 tūkst.), Gargždų (1 tūkst.) ir Kretingos (705) rajonuose, o Šiaulių regione – Mažeikių ir Radviliškio rajonuose – po 1,9 tūkst.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.