Lietuvoje

2019.03.13 10:49

Zuokas apie rinkimų rezultatus: prognozuoju 48 proc. ir 52 proc. savo naudai

ELTA2019.03.13 10:49

Išankstiniuose savivaldybių antrojo turo rinkimuose savo balsą trečiadienį atidavė kandidatas į Vilniaus merus Artūras Zuokas. Kandidatas neslėpė, kad balsavo už save ir tikrai tiki savo pergale. Pasak jo, šiemet jis patrauks tą rinkėją, kurie pirmajame ture atidavė savo balsus už kitų partijų kandidatus.

„Aišku, kad (balsavau. – ELTA) už save. Yra didžiulis skirtumas tarp 2019 ir 2015 metų. Priminsiu, kad 2015 metais praktiškai visi kandidatai rėmė kandidatą į merus Remigijų Šimašių, o šiais metais to nebėra. Šiandien jaučiu didelę paramą iš vilniečių ir iš kitų dalyvių rinkimuose, todėl tai iš esmės keičia situaciją. Prognozuoju 48 proc. ir 52 proc. mano naudai. Aš tikiuosi patraukti tuos rinkėjus, kurie dalyvavo ir balsavo už savo partijas ir kurių kandidatai jau šiuo metu nebedalyvauja rinkimuose. Jaučiu tą palaikymą, nes daug bendrauju tiek aš, tiek mano komanda (...). Man labai lengva, aš kiekvieną savo teiginį galiu pagrįsti realiais darbais“, – teigė A. Zuokas.

Pasak kandidato, tapus meru, jis sudarys stiprią koaliciją ir nemato jokios problemos derėtis ir su R. Šimašiaus komanda.

„Kalbamės su visais. Esame kalbėję su visomis politinėmis partijomis, kurios yra gavusios mandatus (...). Neabejoju, kad, laimėjus mero postą, sukursiu gerą ir stiprią koaliciją, kuriai bus svarbu būti ne meru feisbuke, o atstovauti interesų grupėms. (...) Aš nesu tas politikas, kuris negalėtų bendrauti ir dirbti netgi su tais, kurie kažkuriuo momentu mano atžvilgiu pasielgė nekorektiškai ir sako ne tiesą, o visai ką kita“, – teigė A. Zuokas.

Kandidatas, vertindamas rinkiminę kovą, teigia, kad dėl R. Šimašiaus visuomenę klaidinančių teiginių, jog A. Zuokas paėmė 724 tūkstančių eurų kyšį iš Prancūzijos bendrovės „Veolia“, kreipėsi į prokuratūrą.

ELTA primena, kad dar neišsirinkę savo vietinės valdžios 41 šalies savivaldybės rinkėjai nuo trečiadienio gali iš anksto atiduoti savo balsus visų savivaldybių pastatuose ir specialiuose balsavimo punktuose.

Šia teise gali pasinaudoti rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių rinkimų dieną negalės atvykti ir balsuoti rinkimų apylinkėje.

Balsavimas iš anksto vyks visų savivaldybių pastatuose šių metų kovo 13–14 dienomis nuo 8 iki 20 val. Balsavimas specialiuose balsavimo punktuose vyks kovo 13–15 dienomis, o balsavimas namuose – kovo 15–16 dienomis nuo 8 iki 20 val.

Asmenys, norintys balsuoti specialiuose balsavimo punktuose – Lietuvos teritorijoje esančiose sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ir globos įstaigose, kariniuose vienetuose, bausmių vykdymo įstaigose, – turėtų kreiptis į šių įstaigų administraciją.

Norint balsuoti, rinkėjams reikia su savimi turėti tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Per kovo 3 d. vykusį pirmąjį rinkimų turą pirmąją balsavimo iš anksto dieną prie balsadėžių atėjo 1,42 proc. rinkėjų.

Savo merų dar neišsirinko 41 šalies savivaldybė. Todėl ten kovo 17 d. bus rengiamas pakartotinis balsavimas dėl daugiausiai balsų per pirmąjį turą gavusių kandidatų į merus.

VRK sprendimu, pakartotinis balsavimas vyks šiose savivaldybėse: Alytaus miesto, Alytaus rajono, Anykščių rajono, Elektrėnų, Ignalinos rajono, Jurbarko rajono, Kaišiadorių rajono, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Kelmės rajono, Kėdainių rajono, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Kupiškio rajono, Lazdijų rajono, Marijampolės, Mažeikių rajono, Molėtų rajono, Pagėgių, Pakruojo rajono, Panevėžio miesto, Panevėžio rajono, Plungės rajono, Prienų rajono, Radviliškio rajono, Raseinių rajono, Rokiškio rajono, Skuodo rajono, Šilalės rajono, Šilutės rajono, Tauragės rajono, Telšių rajono, Trakų rajono, Ukmergės rajono, Utenos rajono, Varėnos rajono, Vilkaviškio rajono, Vilniaus miesto, Visagino, Zarasų rajono.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.