Lietuvoje

2015.02.14 17:15

Sprogimas Panevėžyje: pareigūnai tyrė grasinimus, bet „realios grėsmės“ nenustatė

BNS, DELFI.lt2015.02.14 17:15

Penktadienį vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis surengė spaudos konferenciją dėl tragiškų ketvirtadienio įvykių Panevėžyje, kai per sprogimą automobilyje žuvo du žmonės.

Penktadienį vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis surengė spaudos konferenciją dėl tragiškų ketvirtadienio įvykių Panevėžyje, kai per sprogimą automobilyje žuvo du žmonės, praneša portalas delfi.lt.

Pasak ministro, Panevėžio policija, prieš kelias dienas gavusi moters pareiškimą dėl to, kad buvęs draugas jai grasina, reagavo nedelsiant: moteris buvo apklausta kaip liudytoja, tą pačią dieną buvo apklaustas ir vyriškis.

Vyras visus kaltinimus paneigė, teigė neturįs jokių piktų kėslų, esą jis buvo neteisingai suprastas.

Po tragedijos pradėtas tyrimas dėl pareigūnų veiksmų atsakys į klausimą, ar Panevėžio policijos tolesni veiksmai buvo adekvatūs situacijai. Pasak ministro, tyrimo metu turės būti nustatyta, ar buvo kokių nors duomenų, kuriais remiantis buvo galima vyriškį sulaikyti.

„Procesinių prievartos priemonių taikymui turi būti įstatyminiai pagrindai“, – sakė S. Skvernelis.

Panevėžio pareigūnai „realios grėsmės“ nenustatė

Kaip praneša naujienų agentūra BNS, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos pareigūnai teigia, kad vyras agresijos nedemonstravo ir tikino neketinantis vykdyti nusikaltimų prieš buvusią draugę, sakė planuojantis išvykti į užsienį.

Panevėžio policija skelbia, kad pirmadienio popietę moteris atvyko į Panevėžio apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą ir pranešė, kad buvęs draugas jai netiesiogiai grasina, planuoja su ja susidoroti, tačiau nedetalizavo, kaip.

„Moteris buvo išsamiai apklausta. Apklausoje prašė, nustačius realią grėsmę, imtis priemonių ir užkirsti kelią nusikalstamiems buvusio draugo veiksmams. Nenustačius realaus pavojaus, prašė profilaktiškai pabendrauti su minėtu vyru“, – rašoma policijos pranešime.

Tą pačią dieną pareigūnai pabendravo su nurodytu vyru ir nusprendė, kad nėra pakankamo pagrindo manyti, jog buvo grasinimų ir grėsmė yra reali.

Policininkų teigimu, pokalbio metu vyras nesukėlė įtarimų, nebuvo nusiteikęs priešiškai, kalbėjo ramiai, nerodė agresijos ar keršto troškimo požymių, kalbėjo realistiškai, pasakojo planus apie išvyką į užsienį. Jis teigė neketinantis vykdyti nusikalstamų veiksmų prieš buvusią draugę.

Pareigūnai pranešė medžiagą užregistravę ir perdavė tolesniam informacijos tikslinimui.

Tuo metu žuvusio vyro draugai žiniasklaidai pasakojo, kad verslininkas turėjo keršto planą nužudyti buvusią draugę, apie tai pranešė policijai. Esą policininkams buvo pasakyta, kad jeigu ką šis vyras užsibrėžia, tą įvykdys. Vyro draugams policininkai esą patarė jų nemokyti.

Kaip skelbta, dėl šio įvykio tarnybinį patikrinimą pavesta atlikti Policijos departamento Imuniteto valdybai. Jai pavesta perimti visą iki šiol Panevėžio policijos surinktą medžiagą ir išsiaiškinti, ar pareigūnai tinkamai sureagavo į gautą informaciją ir ėmėsi tinkamų priemonių.

Ikiteisminį tyrimą dėl sprogimo iš pradžių buvo pavesta atlikti Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams. Tačiau penktadienį policijos generalinio komisaro Lino Pernavo sprendimu ikiteisminį tyrimą perims Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai.

Antradienį 9 val. 9 min. Panevėžyje, Rėklių gatvėje, automobilių stovėjimo aikštelėje, užsidegė automobilis „Fiat Bravo“, kuris po to sprogo. Automobilyje rasti apdegę moters ir vyro kūnai.

Spėjama, kad sprogimo židinys buvo automobilio salone, o nelaimė įvyko dėl asmeninių santykių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.