Lietuvoje

2014.12.12 13:31

LRTK pirminininkas: Prezidentės pataisos leistų bausti ir „Viasat“

BNS2014.12.12 13:31

Prezidentės teikiamos pataisos, numatančios baudas už karo propagandą ir neapykantos kurstymą, leistų bausti iki šiol Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) sprendimų nesilaikiusią bendrovę „Viasat“, sako komisijos pirmininkas Edmundas Vaitekūnas.

Prezidentės teikiamos pataisos, numatančios baudas už karo propagandą ir neapykantos kurstymą, leistų bausti iki šiol Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) sprendimų nesilaikiusią bendrovę „Viasat“, sako komisijos pirmininkas Edmundas Vaitekūnas.

„Kalbant apie „Viasat“, numatyta neišskirti retransliuotojo jurisdikcijos – Lietuvos ar ne Lietuvos. Tiesiog įvardijamas retransliuotojas, kuris teikia tokias paslaugas Lietuvoje. Kur jis registruotas, nebeturi jokios reikšmės. Nesvarbu – jeigu jis vykdo tokią veiklą, jis būtų atsakingas“, – BNS sakė E.Vaitekūnas.

Estijoje registruota „Viasat“ bei kelios internetinės televizijos nesilaikė teismo sankcionuotų sprendimų laikinai apriboti kai kurių rusiškų kanalų laidų retransliavimą Lietuvoje.

„Viasat“ atstovai komisijai nurodė, jog jie Lietuvoje nevykdo licencijuojamos retransliavimo veiklos, tik parduoda palydovinės televizijos įrangą ir yra pavaldūs Estijos įstatymams.

LRKT vadovo teigimu, iki šiol jo vadovaujama įstaiga buvo „surišta visokiais biurokratiniais mechanizmais“.

E. Vaitekūnas pažymėjo, jog iki šiol retransliuotojams apskritai nebuvo numatytos atsakomybės už informacijos sklaidą.

„Komisija priima sprendimą laikinai stabdyti kanalo retransliacijas, tačiau šiandien įstatymuose nėra numatyta, kas turi įgyvendinti tokį sprendimą, arba kas atsakingas už įstatymų draudžiamos informacijos sklaidą per retransliuojamus kanalus. Retransliuotojai, kurie retransliuoja tuos kanalus, teigia, kad jie nėra (...). Dabar, jei jau komisija ir apygardos teismas patvirtina tą (pažeidimo) faktą, tai retransliuotojui būtų pareiga vykdyti, o ne sakyti, kad mes nė prie ko, kreipkitės į transliuotojus“, – sakė jis.

Prezidentė penktadienį Seimui teikia pataisas, kuriomis siūloma už karo propagandą, raginimus keisti konstitucinę santvarką ir kėsintis į šalies suverenitetą numatyti iki 3 proc. metinių pajamų baudas tiek transliuotojams, tiek retransliuotojams.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.