Naujienų srautas

Lietuvoje2014.12.12 12:25

Lietuvos atstovė JT: būtina užtikrinti atsakomybę už žmogaus teisių pažeidimus Ukrainoje

BNS 2014.12.12 12:25

Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose (JT) ambasadorė Raimonda Murmokaitė pabrėžia, kad žmogaus teisių pažeidimai Ukrainoje turi būti ištirti ir už juos turi būti taikoma atsakomybė.

Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose (JT) ambasadorė Raimonda Murmokaitė pabrėžia, kad žmogaus teisių pažeidimai Ukrainoje turi būti ištirti ir už juos turi būti taikoma atsakomybė.

Kaip informavo Užsienio reikalų ministerija, ambasadorė tai teigė Lietuvos nuolatinės misijos JT drauge su nevyriausybinėmis organizacijomis ketvirtadienį surengtoje apskritojo stalo diskusijoje apie Tarptautinio baudžiamojo teismo vaidmenį užtikrinant atsakomybę už Ukrainoje vykdomus žmogaus teisių pažeidimus.

„Prorusiškų ginkluotų grupuočių kontroliuojamoje Ukrainos dalyje vykdomi tarptautinės humanitarinės teisės ir žmogaus teisių pažeidimai yra Jungtinių Tautų ir kitų tarptautinių organizacijų dėmesio centre. Tarptautinė bendruomenė taip pat privalo išlaikyti dėmesį vis blogėjančiai žmogaus teisių padėčiai okupuotame Kryme. Būtina ištirti šiuos žmogaus teisių pažeidimus ir užtikrinti atsakomybę už juos“, – susitikime sakė R. Murmokaitė.

Ji atkreipė dėmesį, kad Ukraina yra aiškiai išsakiusi ryžtą užtikrinti atsakomybę už žmogaus teisių pažeidimus. Pasak ambasadorės, svarbu, kad Europos Sąjunga, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija, Europos Taryba ir Jungtinės Tautos suteiktų Ukrainai reikalingą pagalbą stiprinant gebėjimus teisingumo, teisės viršenybės, teisminių tyrimų srityse. Taip pat būtina užtikrinti, kad tarptautinių organizacijų vykdoma stebėsena konflikto paveiktose zonose apimtų ir okupuotą Krymą.

Apskritojo stalo diskusiją Tarptautinio baudžiamojo teismo valstybių narių asamblėjos paraštėse Lietuvos nuolatinė misija JT organizavo drauge su nevyriausybinėmis organizacijomis „Freedom House“, „International Federation for Human Rights“, „Center for Civil Liberties“ ir „The International Partnership for Human Rights“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi