Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Dėl šmeižto M. Adomėnas ketina kreiptis į teismą

ELTA 2015.09.08 13:45

Kategoriškai atmetantis kaltinimus dėl partinių finansų, konservatorių partijos Vilniaus skyriaus sueigos pirmininkas, Seimo narys Mantas Adomėnas dėl šmeižto ketina kreiptis į teismą.

Kategoriškai atmetantis kaltinimus dėl partinių finansų, konservatorių partijos Vilniaus skyriaus sueigos pirmininkas, Seimo narys Mantas Adomėnas dėl šmeižto ketina kreiptis į teismą.

„Aš kreipsiuosi į teismą, sieksiu, kad kaltieji dėl šito šmeižto būtų ištraukti į dienos šviesą ir nubausti, nes tai yra visiškas kriminalinis užribis“, – sakė jis penktadienį spaudos konferencijoje Seime.

Jam adresuotus kaltinimus politikas vadina absurdiškais. „Mūsų partijoje švaistomasi absurdiškais kaltinimais. Mano tikslas – ne gilinti susipriešinimą, bet padaryti viską, kas įmanoma, atkurti partijos prestižui, nes tokie kaltinimai, mesti vienam asmeniui, krinta visai partijai ir griauna pasitikėjimą ja“, – sakė politikas.

Neigiantis kaltinimus dėl esą neskaidraus lėšų panaudojimo M. Adomėnas kviečia atlikti auditą.

„Kviečiu atlikti lėšų auditą, kad nebūtų švaistomasi tokiais kaltinimais, arba paskelbti oficialų partijos paneigimą. (...) Kviečiu partijos pirmininką Andrių Kubilių suvaldyti šitą situaciją ir nutraukti nutekinimų, intrigų ir vidinės kovos kultūrą, kuri suvešėjo ir tapo nesuvaldoma“, – teigė M. Adomėnas.

Kaip ELTA jau skelbė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos vykdomoji sekretorė Monika Navickienė teigia, kad viešumoje pasirodžiusi informacija apie partijos Vilniaus skyrių sueigos finansus – yra tik gandai ir pamąstymai, mažai ką turintys bendro su tikrove.

„Dėl partijos Vilniaus finansų nematome jokio pagrindo kelti diskusijų. Vyksta nuolatinis sueigos darbas, pasirengimas savivaldos rinkimams, finansai naudojami, mūsų žiniomis, tvarkingai“, – sako M. Navickienė.

Todėl, jos teigimu, daugiau komentuoti nuogirdų, atgarsių ar sapnų nėra prasmės.

Žiniasklaidos duomenimis, konservatorių partijos viduje iškilo problemų dėl finansų. Pranešama, kad kai kurie partijos nariai susirūpinę, kodėl iš 230 tūkst. litų ižde esą liko tik maždaug 60 tūkst. litų. Šios problemos kontekste buvo minimas Vilniaus skyriaus sueigos pirmininkas M. Adomėnas, tačiau jis tvirtina, kad pinigai išleisti pagal paskirtį.