Lietuvoje

2012.12.01 09:25

J. Olekas: su krašto gynyba bus gerai

ELTA2012.12.01 09:25

Pretendentas į krašto apsaugos ministro postą Juozas Olekas tikina, kad su krašto gynyba „viskas bus gerai“. Jis taip pat teigė manąs, kad jo ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės nuomonės dauguma atvejų sutampa.

Pretendentas į krašto apsaugos ministro postą Juozas Olekas tikina, kad su krašto gynyba „viskas bus gerai“. Jis taip pat teigė manąs, kad jo ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės nuomonės dauguma atvejų sutampa.

„Su krašto gynyba bus gerai. Ji toliau stiprės. Manau, kad mano kolegė (Rasa Juknevičienė, - ELTA) per daug nesugadino to, kas buvo pradėta daryti, ir mes galėsime stiprinti savo gynybinius pajėgumus, kurie bus reikalingi ir Lietuvos gynybai“, – penktadienį po susitikimo su šalies vadove sakė jis.

J. Olekas pažymėjo, jog su D. Grybauskaite buvo diskutuojama apie esamą situaciją, šalies kariuomenės pasirengimą dalyvauti krašto gynyboje bei tarptautinėse misijose, pirmininkavimą Europos Sąjungos Vadovų Tarybai ateinančiais metais bei bendrus reikalus.

Paklaustas, ar mano, kad D. Grybauskaitė krašto apsaugos ministru skirs būtent jį, pretendentas nesiėmė to spręsti, tačiau pripažino, jog jų požiūriai sutapo.

„Čia Ekscelencijos prerogatyva. Ji priims sprendimą (...). Aš manau, kad požiūriai sutapo“, – sakė J. Olekas. Jis taip pat teigė manąs, jog šiuo metu kariuomenėje esama per mažai kareivių ir per daug karininkų – pastarųjų skaičių reikėtų subalansuoti arba net sumažinti.

„Manau, jog geriau, kad karininkai dirbtų karininkų darbą, o ne dirbtų antraeilėse pareigose“, – sakė jis.

Paklaustas, kada galima tikėtis, kad krašto gynybai finansuoti bus skiriama 2 proc. BVP, J. Olekas teigė kol kas negalįs atsakyti – tai esą bus matyti tik kitais metais.

„Šiandien negalėčiau atsakyti – galėčiau atsakyti tik tada, kai turėsime jau kitų metų biudžetą, kurį svarstys ne nueinanti Vyriausybė, o paskirtoji. Tada mes projektuosime 2014–2016 m. biudžetus, pasimatys, kokio tempo tas didėjimas gali būti“, – sakė kandidatas į krašto apsaugos ministrus.

J. Olekas taip pat išsakė tvirtą poziciją prieš Estijos siekį, kad NATO šalių vykdoma oro policija, sauganti Baltijos valstybių oro erdvę, būtų rotuojama tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro uostų.

„Bus sunkios diskusijos (...). Mano nuomone, žymiai racionaliau turėti pastovią, sustiprintą bazę Šiauliuose“, – pabrėžė J. Olekas.

Penktadienį šalies vadovė susitiko su pretendentu į sveikatos apsaugos ministrus Vyteniu Povilu Andriukaičiu, į finansų – Rimantu Šadžiumi, energetikos – Jaroslavu Neverovičiumi. Anksčiau šalies vadovė darbo susitikimus surengė su pateiktu kandidatu į susisiekimo ministrus Rimantu Sinkevičiumi, pateiktomis kandidatėmis į ūkio ministres Birute Vėsaite, į švietimo ir mokslo ministres – Virginija Baltraitiene, socialinės apsaugos ir darbo ministres – Loreta Graužiniene, aplinkos ministrus – Valentinu Mazuroniu ir kandidatu į teisingumo ministrus Juozu Bernatoniu, primena ELTA.

Prezidentė yra sakiusi, kad pagrindiniai reikalavimai ministrams bus profesionalumas ir srities, į kurią norėtų eiti, išmanymas, taip pat skaidrumas ir vienos iš trijų Europos Sąjungos darbo kalbų mokėjimas.

Prezidentės susitikimai su kandidatais į ministrus numatyti ir kitą savaitę.

Penktadienį paskirtajam Ministrui Pirmininkui, Lietuvos socialdemokratų partijos vadovui Algirdui Butkevičiui jau pasiūlytos visos kandidatūros į formuojamą Ministrų Kabinetą.

„Mes jau turime visų kandidatų į ministrus sąrašą ir jį Prezidentei pateiksiu kitą savaitę. Siekdamas išvengti spekuliacijų personalijų klausimu, kandidatų pavardžių atskleisti negaliu. Kitą savaitę šis sąrašas jau bus viešas“, – teigia paskirtasis Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.

Populiariausi

Karantinas; koronavirusas Lietuvoje; tyrimai Kaune

Lietuvoje

2020.08.15 12:04

Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyti 34 nauji koronaviruso atvejai, keturi iš jų – įvežtiniai dar vienas atvejis, susijęs su protrūkiu Operos teatre

7
Palangos paplūdimys

Lietuvoje

2020.08.15 16:15

Tūkstančiai poilsiautojų nugulė šalies paplūdimius: Palangoje nebuvo vietos ir obuoliui kur nukristi NVSC dėl koronaviruso grėsmės mato dideles rizikas; karšti orai – bent iki trečiadienio

16
Susitiko Gitanas Nausėda ir Darius Jauniškis

Lietuvoje

2020.08.15 15:38

Šeštadienį prezidentūroje – Nausėdos ir VSD vadovo susitikimas: dėl ko tartasi, nedetalizuojama šią savaitę Jauniškis lankėsi jau kelis kartus