Naujienų srautas

Lietuvoje2014.12.12 13:56

Oficiali statistika: užsienyje gyvena per 600 tūkst. lietuvių

BNS 2014.12.12 13:56

Užsienyje gyvena per 619 tūkst. lietuvių, kas penktas iš jų – Didžiojoje Britanijoje, rodo oficiali statistika, kurią penktadienį paskelbė Lietuvos statistikos departamentas.

Užsienyje gyvena per 619 tūkst. lietuvių, kas penktas iš jų – Didžiojoje Britanijoje, rodo oficiali statistika, kurią penktadienį paskelbė Lietuvos statistikos departamentas.

Tokie duomenys gauti įvertinus 2005–2014 metų pasaulio valstybių gyventojų surašymo duomenis.

Surašymų duomenimis, pasaulyje gyveno 3,663 mln. lietuvių: Lietuvoje – 3,043 mln. (83,1 proc.), užsienio valstybėse – 619,6 tūkst. (16,9 proc.).

Anot pranešimo, užsienio valstybėse gyveno 257 tūkst. Lietuvos piliečių.

Kas penktas užsienio lietuvis gyveno Jungtinėje Karalystėje, kas septintas – Rusijoje, kas dešimtas – Lenkijoje. Po jų rikiuojasi Kanada (7,9 proc. visų užsienio lietuvių), Vokietija (7 proc.), Airija (6,4 proc.), Jungtinės Valstijos (5,8 proc.) ir Latvija (5,6 proc.).

„Jei bandytumėme nupiešti portretą užsienyje gyvenančio lietuvio, tai yra darbingo amžiaus lietuvis, išsilavinęs. Kaip minėjau, 33 proc. turi aukštąjį išsilavinimą. Lietuviai užsienyje augina vaikus – tai reiškia, kad jau auga jaunoji karta. Dar kartą parodyta, kad daugiausia lietuvių auga Jungtinėje Karalystėje“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė Statistikos departamento generalinė direktorė Vilija Lapėnienė.

Kaip informavo LRT, didžiausia vaikų iki 14 metų dalis, tyrimo duomenimis, buvo Airijoje, Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje, Ispanijoje ir Norvegijoje.

Specialistai užsienio lietuviais pripažino asmenis, kurie atitinka bent vieną iš keturių kriterijų: yra Lietuvos piliečiai, gimė Lietuvoje, yra lietuvių tautybės arba jų gimtoji kalba yra lietuvių.

Statistikos departamentas dėl užsienio lietuvių kreipėsi į 212 valstybių bei gavo atsakymus iš 118 valstybių, 82 valstybės neatsakė, dar 12 nurodė, jog jose negyvena lietuviai.

Išsamius duomenis apie užsienyje gyvenančius lietuvius Statistikos departamentas skelbia pirmą kartą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi