Lietuvoje

2019.03.13 09:01

Skvernelio štabo komandoje – parlamentaras Bakas, Kalėjimų departamente dirbusi Kazėnienė ir „Mis Lietuva“

Gytis Pankūnas2019.03.13 09:01

Kandidatas į prezidentus, premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį pristatė savo rinkimų štabo komandą.

Premjero S. Skvernelio rinkimų štabo komandoje taip pat darbuosis žemės ūkio viceministrė, „valstiečių“ kandidatė į Lazdijų merus Ausma Miškinienė, Vidaus reikalų ministerijoje dirbusi, 2011 m. „Miss Lietuva“ Ieva Gervinskaitė.

S. Skvernelis, kalbėdamas apie savo rinkimų komandą, pažymėjo, kad V. Bakas jam yra senas bendražygis, jis ir vadovaus kandidato štabui.

R. Kazėnienę kandidatas į prezidentus pavadino skaidrumo simboliu. Premjeras savo ruožtu tvirtino jau surinkęs reikalingą parašų kiekį prezidento rinkimams.

S. Skvernelio rinkimų štabo komandoje dirbs ir buvęs ilgametis Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas. S. Skvernelis užsiminė, kad jo komandoje greičiausiai galima bus išvysti ir fotografą Marių Jovaišą.

„Mes turime surinkę reikalingus parašus“, – spaudos konferencijos metu kalbėjo S. Skvernelis.

Mato grįžtančią Lietuvą

Pristatęs savo rinkimų štabo komandą kandidatas į prezidentus S. Skvernelis trumpai apibūdino ir savo rinkimų programą.

„Lietuva – tai mes visi, dirbantys Tėvynės labui ir savo vizijas realiais darbais verčiantys į realybę. Man Lietuva yra sugrįžtančių žmonių Tėvynė“, – savo Lietuvos viziją apibūdino S. Skvernelis.

Premjeras akcentavo, kad Lietuva turi tapti valstybe, kurioje nėra vietos korupcija, tad, jo teigimu, būtina inicijuoti skaidrumo reformą, tai yra stiprinti teismus, su korupcija kovojančias institucijas, mažinti šešėlį šalyje.

„Kviečiu kurti Lietuvą, kurios daugiau niekas niekada nevairuos nuo galinės sėdynės“, – akcentavo S. Skvernelis.

„Prisiekiu, kad tarnausiu tik Lietuvai ir jos žmonėms. Ne bankams, ne prekybos centrams, ne alkoholio pramonei“, – pažymėjo kandidatas į prezidentus.

S. Skvernelis tvirtino, kad rengia konkrečią savo prezidento veiklos programą, kurioje numatytos užduotys turės savo datas, įgyvendinimo laikotarpius. Be skaidrumo reformos, kitu svarbiausiu savo darbu S. Skvernelis įvardijo biudžetą, kuris, pasak kandidato į prezidentus, turi būti „orientuotas į žmonių gerovę“.

„Niekada nesutiksiu su tokiu biudžetu, kuris bus galimai antikonstitucinis, kuris programuos socialinės gerovės mažinimą, tai yra jei bus mažinamos pensijos, atlyginimai ar svarbios socialinės išmokos“, – aiškino S. Skvernelis.

Trečiu savo darbu S. Skvernelis įvardijo siekiu Lietuvą paversti „augančia valstybe“.

„Praėjusių ir šių metų skaičiai rodo, kad tendencijos tikrai yra labai geros – grįžta žmonės į Lietuvą, patikėję pokyčiais, patikėję, kad čia galima kurti, užsidirbti, gyventi. Šio tikslo pasieksime – specialios programos, stiprinant šeimas, didinant gimstamumą ir kviečiant žmones grįžti į Tėvynę“, – aiškino S. Skvernelis.

Pasak premjero, užsienio politikoje reikėtų akcentuoti aiškią strateginę partnerystę, kuri užtikrintų Lietuvos nacionalinių interesų atstovavimą.

„Kur būtų pirmas vizitas mano? Keistas būtų mano atsakymas, jeigu aš nepaminėčiau Lenkijos Respublikos. 2018 metais buvo išrinktas Lenkijos metų žmogumi ir tikrai manau, kad tai yra mūsų strateginės partneris“, – komentavo S. Skvernelis.

Penktuoju įsipareigojimu kandidatas į prezidentus įvardijo Lietuvos nacionalinio saugumo užtikrinimą, tai yra atnaujintus NATO gynybos planus Rytų Europoje, tolesnį finansavimo šalies krašto apsaugai didinimą ir kitus darbus.

Į apklausas nusispjauti nežada

Vasario 18-28 dienomis portalo DELFI užsakymu visuomenės nuomonės ir tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa parodė, kad atotrūkis kandidatų į prezidentus vertinime tarp trečioje vietoje esančio premjero S. Skvernelio (15,3 proc.) ir pirmojoje bei antrojoje vietose išsirikiavusių ekonomisto Gitano Nausėdos (28,2 proc.) bei buvusios finansų ministrės Ingridos Šimonytės (22,1 proc.) didėja.

Pastarąjį mėnesį G. Nausėdą palaikė 26,7 proc., I. Šimonytę – 19 proc., o S. Skvernelį - 16,5 proc. respondentų.

S. Skvernelis paklaustas, kuriuos kandidatus į prezidentus įvardintų savo svarbiausiais konkurentais, tiesaus atsakymo nepateikė.

„Manau, kad visi kandidatai yra pakankamai stiprūs, kurie gali pasiūlyti alternatyvas atskiroms socialinėms grupėms ir žmonės pasirinks, vertins, tikiuosi, ne pagal tai, ką kalba, ką žada arba koks yra įvaizdis yra sukurtas, bet pagal tai, kokie darbai yra padaryti, kokie yra daromi ir pagal galimą kandidato potencialą“, – dėstė S. Skvernelis.

Premjeras neslėpė esantis patenkintas dėl to, kad Kauno meru pirmame savivaldos rinkimų ture perrinktas Visvaldas Matijošaitis pareiškė jam paramą.

„Labai vertinu pono V. Matijošaičio išsakytą charakteristiką savo atžvilgiu kaip žmogaus, kaip ministro pirmininko“, – komentavo S. Skvernelis.

Jis teigė iki šiol sociologines apklausas vertinęs kaip vyriausybės vadovas. Vis dėlto, anot S. Skvernelio, startavus jo prezidentinei rinkimų kampanijai, jis stebės ir savo, kaip kandidato į šalies vadovus, reitingus.

„Jeigu viską lemtų sociologinės apklausos, tai, ko gero, ir rinkimų nereikėtų. Pažiūrėtume skaičius ir eitų kažkas dirbti į prezidento rūmus, į parlamentą, kiti – į vyriausybę. Vertinu tai kaip sociologinę apklausą. Iki šiol tikrai aš vertinau ir žiūrėjau tuos skaičius, kurie buvo susiję su manimi, kaip ministru pirmininku ir vyriausybe. Tai man buvo svarbiausia. Nuo šiandien tai (sociologinės apklausos – LRT.lt) tampa taip pat labai svarbu, nes startuoja rinkiminė kampanija. Tą tikrai darysiu pakankamai aktyviai“, – pažymėjo S. Skvernelis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.