Naujienų srautas

Lietuvoje2014.12.11 21:03

Nustatė, kuo lietuviai labiausiai pasitikėjo lapkritį

ELTA 2014.12.11 21:03

Mėnesį prieš tai smuktelėję už šalies saugumą atsakingų institucijų reitingai lapkritį atsigavo.

Mėnesį prieš tai smuktelėję už šalies saugumą atsakingų institucijų reitingai lapkritį atsigavo.

Kaip rodo naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ lapkričio 14–24 dienomis atlikta apklausa, 4 procentiniais punktais padaugėjo gyventojų, kurie pasitiki Valstybės saugumo departamentu, o 3 procentiniais punktais per šį laikotarpį padaugėjo pasitikinčių Specialiųjų tyrimų tarnyba, teismais bei prokuratūra.

Taip pat 3 procentiniais punktais padaugėjo pasitikinčiųjų Lietuvos banku ir tiek pat sumažėjo gyventojų, pasitikinčių šalies žiniasklaida. Kitų institucijų vertinimas per šį laikotarpį pakito nežymiai ar liko toks pats.

2014 metų lapkričio mėnesį 15 metų ir vyresni Lietuvos gyventojai labiausiai pasitikėjo Priešgaisrine gelbėjimo tarnyba (85 proc. apklaustųjų), Bažnyčia – 71 proc., Prezidento institucija – 63 proc., krašto apsauga – 63 proc., „Sodra“ – 57 proc., Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Konstituciniu Teismu, Lietuvos banku, policija ir Lietuvos žiniasklaida – po 56 proc. Kiekviena iš šių dešimties institucijų pasitiki daugiau nei pusė suaugusių šalies gyventojų.

Dar dviem institucijomis – Valstybės saugumo departamentu ir Valstybės kontrole – gyventojai daugiau pasitiki nei nepasitiki, o kitomis institucijomis gyventojai daugiau nepasitiki nei pasitiki.

Labiausiai šalies gyventojai nepasitiki Seimu (74 proc. apklaustųjų), teismais ir komerciniais bankais – po 60 proc., Vyriausybe – 57 proc., muitinėmis – 55 proc., prokuratūra ir savivaldybėmis – po 51 proc.

Ši apklausa yra Lietuvos naujienų agentūros ELTA ir Lietuvos–Didžiosios Britanijos rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos Tyrimai“ bendras projektas. Skelbiant apklausos duomenis nuoroda į ELTA ir „Baltijos tyrimus“ būtina.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi