Naujienų srautas

Lietuvoje2014.12.11 18:18

Moksleivius išguldė infekcija: uždaryta mokykla, vaikai – reanimacijoje

DELFI.lt 2014.12.11 18:18

Sostinėje esanti „Genio“ pradinė mokykla iki pirmadienio uždaryta – čia, kaip įtariama, išplito žarnyno infekcija. Kai kurie vaikai netgi atsidūrė reanimacijoje.

Sostinėje esanti „Genio“ pradinė mokykla iki pirmadienio uždaryta – čia, kaip įtariama, išplito žarnyno infekcija. Kai kurie vaikai netgi atsidūrė reanimacijoje.

Kaip praneša LNK „Žinios“, specialistai paėmė mėginius, o Vilniaus miesto valdžia mokyklai skyrė 3 tūkst. litų, kad būtų pakeistos kriauklės, kurios esą neatitinka reikalavimų.

Trečiadienį, sunegalavus septyniems moksleiviams, mokykloje kilo panika, tėvai puolė atsiimti mokinius iš mokyklos, tad įstaigą, kurioje mokosi daugiau nei 300 mokinių, iki pirmadienio nuspręsta uždaryti.

„Iš pat ryto atėjo viena mokytoja ir pasakė, kad sužinojo iš tėvelių, jog vienas vaikas iš jos klasės atsidūrė reanimacijoje. (...) Paskui atėjo dar viena mokytoja, pasakė, kad mano klasėje šiandien tėra 10 vaikų, kitoje klasėje – tik 15 vaikų. Perėjom per klases, susirašėm, kiek vaikų nėra – 108 nebuvo“, – LNK „Žinioms“ kalbėjo mokyklos direktorės pavaduotoja Valerija Kvedaravičienė.

25-erius metus mokyklai vadovaujanti direktorė sako, kad per jos darbo metus tokio infekcijos protrūkio nebuvo, esą sunegalavo ir keli mokytojai.

„Pradžia buvo užvakar, pora vaikučių. Viena mergytė apsivėmė pamokos metu, o kitas važiuojant namo pasakė, kad jam bloga. O vakar ryte jau pamatėm, kad jie krinta. Iš to viso didelio būrio serga tik septyni, keturi iš jų ligoninėje buvo. Tėvai tiesiog išsigando“, – teigė mokyklos direktorė Stasė Vėbrienė.

Specialistai paėmė vaikų mėginius tyrimams. Pirminė kelių vaikų diagnozė – gastroenterokolitas, kurį gali sukelti užteršti maisto produktai. Tačiau direktorės teigimu, mokykloje gali būti fiksuojamas ir kitos ligos protrūkis.

„Įtarimas yra, kad gali būti Adeno virusas. Aš girdžiu jį pirmą kartą“,– kalbėjo S. Vėberienė.

Mokyklą patikrino ir Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai. Savivaldybė tikina, kad dėl nustatytų pažeidimų sustabdyta mokyklos valgyklos veikla.

„Veterinarijos tarnyba detaliai įvardino patikrinimo dokumentuose, mums yra žinoma, kad tai – patalpų pelėsis, dar kiti pažeidimai“, – situaciją valgykloje komentavo Vilniaus savivaldybės švietimo skyriaus vedėjas Džeraldas Dagys.

Jei valgykla pirmadienį negalės būti atidaryta, mokyklai teks rūpintis, kaip maistą vaikams pristatyti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi