Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Rukloje – Lietuvos ir Danijos žvalgų pratybos

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Gaižiūnų poligone Rukloje vyksta tarptautinės pratybos „Raudonasis liūtas“. Jose bendras užduotis atlieka Lietuvos ir Danijos kariuomenės sausumos pajėgų žvalgai.

Gaižiūnų poligone Rukloje vyksta tarptautinės pratybos „Raudonasis liūtas“. Jose bendras užduotis atlieka Lietuvos ir Danijos kariuomenės sausumos pajėgų žvalgai.

Lapkritį prasidėjusiose pratybose „Raudonasis liūtas“ drauge su Lietuvos kariais dalyvauja apie pusantro šimto karių iš Danijos kariuomenės divizijos 1-osios brigados 3-ojo žvalgybos bataliono. Jie atsigabeno 70 vienetų įvairios technikos, daugiausiai – šarvuotų žvalgybos automobilių.

„Būtent šis danų kontingentas yra vienas iš tų rotacinių kontingentų Lietuvoje šiuo metu. Kiti kontingentai yra pėstininkai: sunkieji pėstininkai, lengvesni pėstininkai. Šitie yra žvalgai ir jų rotacijos metu turim puikią galimybę treniruoti mūsų žvalgus su jų žvalgais“, – sako Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų vadas gen. mjr. Almantas Leika.

Ketvirtadienį Gaižiūnų poligone vyko kovinio šaudymo pratybos. Jų metu žvalgai demonstravo gebėjimą ne vien žvalgyti, bet naudojant ugnį ir manevrą padėti didesniam daliniui atsitraukti nuo priešo.

„Man, kaip brigados vadui, buvo svarbu, kad mano brigados kuopa galėtų pažiūrėti, pamatyti ką daro sąjungininkai, kokią ginkluotę, taktiką naudoja. Būtų geras tolesnis bendradarbiavimas tiek apginkluojant, tiek treniruojant mano karius kartu su partneriais“, – sako motorizuotos pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas plk. Raimundas Vaikšnoras.

Danijos kariai į pratybas Lietuvoje atvyko įgyvendinat NATO viršūnių susitikime Velse sutartas atgrasymo priemones. Stiprinant Baltijos šalių saugumą visose trijose Baltijos valstybėse nuo balandžio mėnesio nepertraukiamai dislokuojamos JAV rotuojamos sąjungininkų sausumos pajėgos. Šiuo metu rotaciją baigia jau ketvirtoji amerikiečių karių pamaina. Kitais metais juos pakeis nauja karių rotacija.

Aljansas, reaguodamas į pasikeitusią geopolitinę situaciją regione, yra sustiprinęs ir Baltijos valstybių oro erdvės bei jūros apsaugą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.