Naujienų srautas

Lietuvoje2012.11.30 15:11

R. Šadžius pokalbio su Prezidente nekomentavo

ELTA 2012.11.30 15:11

Pretendentas į finansų ministrus Rimantas Šadžius dėl etinių principų atsisakė komentuoti, apie ką kalbėjosi su Prezidente Dalia Grybauskaite. 

Pretendentas į finansų ministrus Rimantas Šadžius dėl etinių principų atsisakė komentuoti, apie ką kalbėjosi su Prezidente Dalia Grybauskaite.

O paklaustas, kodėl anksčiau nesugebėjęs numatyti artėjančios finansų krizės jis ir vėl bando užimti finansų ministro postą, R. Šadžius tvirtina, jog ši tema jau yra pakankamai išsemta.

„Jūs turėtumėte ant manęs nesupykti, bet mano etiniai principai neleidžia komentuoti pokalbio, kurio nekomentuoja ir antroji pusė. (...) O ką jūs turite omenyje, sakydami „pasirengti finansinei krizei? Kas tai yra pasirengimas? (...) Šita diskusija jau pakankamai išsemta. Esu pasakęs viską, ką norėjau, jūs interpretavote taip pat, ką norėjote“, – penktadienį po susitikimo su šalies vadove sakė jis.

R. Šadžius taip pat pažymėjo, jog praėjusio penktadienio žurnalo „The Economist“ numeryje buvo priekaištaujama visai pasaulio ekonomistų bendruomenei, kuri bene pirmą kartą pasaulio istorijoje nesugebėjo išpranašauti artėjančios finansų krizės.

Paklaustas, ar, tapęs ministru, vėl slėptų informaciją, R. Šadžius atkirto, jog to niekada nebuvo daroma.

„Informacijos niekas niekada neslėpė. Mes gresiančias rizikas eskaluojame, gąsdiname žmones ar laikomės santūriai? Rizikos eskalavimas gali turėti labai realių neigiamų ekonominių pasekmių – tai ir įvyko Lietuvoje. Bet kuri valdžia privalo elgtis santūriai, matyti ir visuomenei dėstyti visas rizikas, tas ir buvo daroma“, – komentavo jis.

Galima pretendentas į ministrus apie norimą vykdyti politiką finansų srityje atsisakė šnekėti, priežastimi įvardindamas tai, kad jis ministru dar nepaskirtas.

„Apie būsimą politiką tikrai nenorėčiau šnekėti, nes Vyriausybės paskyrimas dar neįvyko, Vyriausybės programa dar ruošiama. Kai ji bus pristatyta Seime, ją bus galima komentuoti. Dabar aš tiesiog susilaikysiu, jūs ant manęs dėl to nepykite“, – atsiprašinėjo jis.

Pasiteiravus, kaip vertina finansų ministrės Ingridos Šimonytės profesionalumą, R. Šadžius pagyrų jai negailėjo, pabrėždamas, jog ji – aukščiausios kvalifikacijos profesionalė Lietuvoje.

„Ingridą Šimonytę pažįstu seniai, yra tekę su ja dirbti. Tai labai aukštos klasės profesionalė, manau, kad mokesčių srityje tai – aukščiausios kvalifikacijos profesionalė Lietuvoje. Jos veiklą vertinu labai aukštai – labai šauni ministrė“, – sakė jis.

R. Šadžius taip pat pridūrė, jog šiuo metu studijuoja teisės doktorantūrą Vilniaus universitete. Jo teigimu, yra buvę daug finansų ministrų ir ekonomistų, turinčių būtent teisinį išsilavinimą.

Penktadienį šalies vadovė dar susitiks su pretendentais vadovauti Energetikos ir Krašto apsaugos ministerijoms. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi