Naujienų srautas

Lietuvoje2012.11.30 11:39

V. Andriukaitis teigia, kad Prezidentė jo kandidatūrai priekaištų neturi

ELTA 2012.11.30 11:39

Kandidatas į sveikatos apsaugos ministrus Vytenis Povilas Andriukaitis teigia, kad Prezidentė Dalia Grybauskaitė neturi priekaištų jo kandidatūrai. 

Kandidatas į sveikatos apsaugos ministrus Vytenis Povilas Andriukaitis teigia, kad Prezidentė Dalia Grybauskaitė neturi priekaištų jo kandidatūrai.

Tai jis pareiškė žurnalistams po susitikimo su šalies vadove. 

„Taip, Prezidentė mano, kad mano kandidatūrai priekaištų nėra“, – penktadienį, paklaustas, ar iš pokalbio buvo galima suprasti, kad šalies vadovė pritars jo kandidatūrai, džiugiai atsakė jis.

V. Andriukaitis pažymėjo, jog šis susitikimas su Prezidente D. Grybauskaite jam nėra pirmas, tačiau jam labai malonu, kad visos pozicijos ir pasiūlymai, kuriuos jis išdėstė, sulaukė tvirtos šalies vadovės paramos.

„Mes aptarėme pasiūlymus, kuriuos nutarėme kartu įgyvendinti. Malonu, kad mūsų pozicijos sutampa dėl nacionalinės sveikatos įstaigų restruktūrizacijos, Nacionalinės sveikatos tarybos reformos, dėl pirminės sveikatos priežiūros grandies reformos, dėl vaistų kainų politikos keitimo, viešųjų konkursų skelbimo, viešųjų pirkimų efektyvumo. Tos priemonės, kurias mes aptarėme šiandien ir anksčiau, turi stiprų palaikymą“, – kalbėjo jis.

Uždavus tradicinį klausimą, ar su šalies vadove buvo kalbamasi angliškai, V. Andriukaitis angliškai žurnalistams juokaudamas sakė, kad „tai nėra problema mums, jums ir mums visiems“.

„Mes nesikalbėjome angliškai, nes anksčiau esame kalbėjęsi ne vienoje tarptautinėje konferencijoje. Sunkumų šioje srityje tikrai nėra“, – sakė kandidatas į sveikatos apsaugos ministrus.

Penktadienį šalies vadovė dar susitiks su pretendentais vadovauti Finansų, Energetikos ir Krašto apsaugos ministerijoms.

Prezidentė jau surengė darbo susitikimus su pateiktu kandidatu į susisiekimo ministrus Rimantu Sinkevičiumi, pateiktomis kandidatėmis į ūkio ministres Birute Vėsaite, į švietimo ir mokslo ministres - Virginija Baltraitiene, socialinės apsaugos ir darbo ministres – Loreta Graužiniene, aplinkos ministrus - Valentinu Mazuroniu ir kandidatu į teisingumo ministrus Juozu Bernatoniu, primena ELTA.

Prezidentė yra sakiusi, kad pagrindiniai reikalavimai ministrams bus profesionalumas ir srities, į kurią norėtų eiti, išmanymas, taip pat skaidrumas ir vienos iš trijų Europos Sąjungos darbo kalbų mokėjimas.

Pirmadienį D. Grybauskaitė, atsižvelgdama į Seimo pritarimą, paskyrė Socialdemokratų partijos pirmininką Algirdą Butkevičių Premjeru. A. Butkevičiui pavesta ne vėliau kaip per 15 dienų sudaryti Vyriausybę ir pateikti tvirtinti jos sudėtį.

Prezidentės susitikimai su kandidatais į ministrus numatyti ir kitą savaitę. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi