captcha

Jūsų klausimas priimtas

Europos futbolo aistros atsiris ir iki Lietuvos

„Futbolo aistruoliai rėkia garsiau, bet rečiau, o krepšinio – tyliau, bet užtat dažniau”, – šypsojosi praeityje garsus krepšininkas Šarūnas Marčiulionis, kuris irgi rengėsi šiandien prasidedančiam Europos futbolo čempionatui.
EPA-ELTA nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

„Futbolo aistruoliai rėkia garsiau, bet rečiau, o krepšinio – tyliau, bet užtat dažniau”, – šypsojosi praeityje garsus krepšininkas Šarūnas Marčiulionis, kuris irgi rengėsi šiandien prasidedančiam Europos futbolo čempionatui.

„Man patinka ispanai. Ir kaimynus reikėtų palaikyti – rusus. O kas laimės, nespėlioju“, – atsargiai kalbėjo Š. Marčiulionis apie Ukrainoje ir Lenkijoje vyksiančio Europos futbolo čempionato dalyvių galimybes.

Nors dalį rungtynių sporto baro „Stars & Legends“ Vilniuje savininkas per televiziją žiūrės toliau nuo sostinės šurmulio, savo sodyboje Dubingiuose, jam labiau patinka, kai aplink liepsnoja emocijos: „Žmonės bare atsipalaiduoja, liejasi komentarai“.

Planuoja didesnį uždarbį

Nors Lietuva – krepšinio šalis, stebėti rungtynių būryje į barus dažniau suguža futbolo aistruoliai.

Taigi jie – naudingesnis laimikis verslininkams.

„Bare didesnė apyvarta, kai susirenka futbolo sirgaliai. Jie daugiau užsisako patiekalų, o ir alaus daugiau išgeria“, – pripažino Š. Marčiulionis.

„Futbolo aistruoliai aktyvesni ir triukšmingesni nei krepšinio. Tačiau bokalai per rungtynių transliacijas dėl emocijų papliūpos vienas po kito nedūžta“, – kalbėjo „Stars & Legends“ direktoriaus pavaduotoja Reda Latišenkienė.

Šią savaitę Š. Marčiulioniui priklausančio baro lauko terasoje buvo pakabintas didelis ekranas.

„Stars & Legends“ taip pasirengė visiems vasaros sporto renginiams: ne tiktai Europos futbolo čempionato, bet ir olimpinių žaidynių Londone ir prieš jas Venesueloje vyksiančio krepšinio olimpinės atrankos turnyro transliacijoms.

Nors kol kas bare rezervuota maždaug trečdalis stalelių, R. Latišenkienė neabejoja, kad futbolo čempionatui įsibėgėjus lankytojų nestigs, ypač daug jų laukiama per pusfinalio ir finalo rungtynes.

Pailgino darbo laiką

Klientų antplūdžiui rengiasi ir Vilniaus centre įsikūręs „Alynas“. Jo šeimininkai pailgino darbo laiką iki vidurnakčio tomis dienomis, kai vyks čempionato mačai.

„Kai transliuojamos svarbios rungtynės, bare būna sausakimša, dalis sirgalių žiūri stovėdami. O kai vyko Europos futbolo čempionų lygos finalinės rungtynės, kaimynai iš penktojo aukšto sakė, kad girdėjo, kaip bare liejosi emocijos“, – pasakojo „Alyno“ barmenas Marius Paškonis.

Renginio nesureikšmina

Kauniečiai kiek pasyvesni nei vilniečiai. „Pernai Lietuvoje vykusio Europos krepšinio čempionato poveikis verslui gerokai nuvylė, o futbolą žiūri dar mažiau žmonių“, – sakė Kauno Laisvės alėjoje įsikūrusio restorano „Miesto sodas“ direktorius Gintautas Ruminas.

Ruoštis futbolo čempionatui papildomai nereikia – visa būtina įranga „Miesto sodas“ apsirūpino jau pernai.

Apie neišsipildžiusius lūkesčius pernai vasarą kalbėjo ir „Vičiūnų“ restoranų direktorius Gediminas Balnis: „Lietuvos aistruoliai dar ėjo į barus ir restoranus, o užsieniečių srautas smarkiai nuvylė“.

Nors klientų antplūdžio per Europos futbolo čempionatą nesitiki, „Vičiūnai“ vis dėlto pasirūpino, kad transliacijų vaizdas būtų itin kokybiškas.

Laimėtojai bus vaišinami

„Bernelių užeigos“ restoranuose futbolo čempionato metu bus pakabinti dideli ekranai, o per kiekvienas rungtynes numatyta rengti totalizatorius.

Tiksliausiai rungtynių rezultatą atspėjęs lankytojas bus vaišinamas rinktinės nugalėtojos nacionaliniu patiekalu arba bus pasiūlyta nemokama iškyla laivu.

Laukia klientų bangos

Europos futbolo čempionato labai laukia ir lažybų kontoros.

Šiemet Lietuvoje veikiančios bendrovės pateikė kaip reta didelę pasiūlą: galima lažintis tiek dėl konkrečių rungtynių, tiek dėl grupių turnyro, tiek dėl viso čempionato baigties, rezultatyviausių žaidėjų.

„Šioks toks judėjimas jau juntamas, tačiau pagrindinės klientų bangos laukiame čempionatui prasidėjus.

Po pirmųjų rungtynių daromos vienokios ar kitokios išvados: kas stato už netikėtai sužibėjusias komandas, kas laimėtą sumą skiria ilgalaikiam statymui, pavyzdžiui, už čempionus“, – pasakojo Lošimų strateginės grupės, valdančios lažybų kontorą „Tonybet“, vykdomasis direktorius Vytautas Kačerauskas.

Favoritės – dvi ekipos

Keturios Lietuvoje veikiančios lažybų kontoros favoritėmis laiko Ispanijos ir Vokietijos rinktines: jų galimybės laimėti pirmenybes vertinamos 1 ir 3,5–4.

Tai reiškia, kad pastačius 10 litų už, tarkime, vokiečius, jų pergalės atveju galima tikėtis 35–40 litų.

V. Kačerausko teigimu, šiuo metu daug kas lažinasi dėl olandų pergalės, mat už ją yra siūlomas nemažas koeficientas – 1 ir 7,5–8.

Mūsų šalies lažybų kontorose menkiausiai vertinamos graikų (1 ir 67–101), danų (1 ir 80–91) bei airių galimybės (1 ir 80–101).

Paklausesni – krepšinio suvenyrai

Barų šeimininkai viliasi sulaukti galybės futbolo aistruolių, o prekybininkai mažiau entuziastingai rengėsi šiam čempionatui.

„Futbolo čempionatas nėra toks reikšmingas Lietuvos gyventojams kaip krepšinio, todėl ir atributikos, susijusios su futbolu, siūlome kiek mažiau“, – kalbėjo „Maxima“ atstovė Olga Malaškevičienė.

Vis dėlto gegužės viduryje „Maxima“ savo parduotuvėse įrengė stendus, kuriuose galima įsigyti čempionatui skirtų prekių. Čia kabo marškinėlių, kepuraičių, šalikų.

„Šio čempionato suvenyrų asortimentą rinkome atsižvelgdami į ankstesnių patirtį“, – aiškino ir „Rimi“ tinklo atstovė Raminta Stanaitytė-Česnulienė. „Rimi“ aistruoliams siūlo ir marškinėlių su čempionate dalyvaujančių valstybių pavadinimais.

„Iki“ yra ilgametis pagrindinis Lietuvos krepšinio federacijos rėmėjas, todėl ir mūsų platinama sporto aistruolių atributika pirmiausia skirta palaikyti mūsų krepšininkus. Tačiau triukšmalazdės ir dūdos, kuriomis prekiaujame, puikiai tinka, yra mėgstamos ir futbolo sirgalių“, – sakė „Iki“ prekybos tinklo atstovas Valdas Lopeta.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...