Naujienų srautas

Lietuvoje2012.11.30 09:46

Paskirtasis premjeras imsis reformos

Būsimo ministrų kabineto vadovas Algirdas Butkevičius jau svarsto pertvarką Ministro pirmininko tarnyboje (MPT). Jis ketina atsisakyti pirmtako Andriaus Kubiliaus iniciatyva sukurtos šios institucijos struktūros ir grįžti prie Vyriausybės kanceliarijos modelio. 

Būsimo ministrų kabineto vadovas Algirdas Butkevičius jau svarsto pertvarką Ministro pirmininko tarnyboje (MPT). Jis ketina atsisakyti pirmtako Andriaus Kubiliaus iniciatyva sukurtos šios institucijos struktūros ir grįžti prie Vyriausybės kanceliarijos modelio.

Tapęs visateisiu ministru pirmininku socialdemokratų lyderis A. Butkevičius planuoja reformuoti prieš trejus su puse metų vietoj Vyriausybės kanceliarijos A. Kubiliaus komandos sukurtą MPT. Jis norėtų, kad ministrų kabinetą aptarnaujanti institucija susigrąžintų ankstesnes pozicijas derinant Vyriausybės parengtus teisės aktų projektus.

Opozicijos atstovai mano, jog tokia pertvarka gali būti maskuojamas siekis įdarbinti „savus“ žmones.

A. Butkevičius jau mąsto ir apie savo, kaip premjero, patarėjų komandą. Tačiau kokie žmonės dirbs jo artimiausiais pagalbininkais, kol kas neatskleidžia.

Nori kokybės

Paskirtajam premjerui nepriimtina, kad po pertvarkos 2009 metų viduryje MPT nebeliko Teisės departamento ir kai kurių kitų skyrių, kurie buvo atsakingi už ryšius su ministerijomis, derino jų parengtus teisės aktų projektus. A.Butkevičiaus teigimu, anksčiau Vyriausybės kanceliarija buvo tarsi paskutinis filtras derinant įvairius projektus. „Tada nutarimai ir įstatymų projektai būdavo kokybiškesni“, – LŽ sakė jis.

Tačiau Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno Jurgio Razmos tokie motyvai neįtikina. Esą norint pagerinti Vyriausybės teikiamų įstatymų projektų kokybę, pakaktų sustiprinti MPT teisininkų korpusą.

„Po A. Kubiliaus inicijuotos reformos didesnė teisinė atsakomybė buvo perkelta Teisingumo ministerijai. Jeigu ji deramai nesusitvarkė su šiomis funkcijomis, tai nereiškia, kad pats MPT modelis yra blogas“, – aiškino konservatorius.

J. Razmai atrodo, kad per reformą tiesiog norima keisti darbuotojus, įdarbinti „savus“, politiškai parinktus žmones. Jis tikino, jog ankstesne pertvarka siekta išryškinti strateginio planavimo svarbą, atsisakyti kanceliarijos struktūros, dubliuojančios ministerijų veiklą. „Šioje reformoje mačiau prasmę. Po jos A. Kubilius neatsivedė naujų žmonių, neišmėtė senųjų darbuotojų. Jie visi liko dirbti toliau, tik gavo prasmingesnes funkcijas“, – sakė J. Razma.

Numatęs galimą kanclerį

Naujajai Vyriausybei pradėjus dirbti, A. Butkevičiaus teigimu, MPT nebus puolama keisti darbuotojų. Anot paskirtojo premjero, pirmiausia bus žiūrima į tarnautojų kompetenciją. „Niekas su žmonėmis nesielgs kaip su daiktais, kuriuos galima paimti ir išmesti. Jeigu darbuotojas sąžiningai atlieka funkcijas, jo kompetencija leidžia eiti pareigas, jis tikrai bus reikalingas“, – pabrėžė A. Butkevičius.

Paskirtasis premjeras jau svarsto galimas ministro pirmininko kanclerio kandidatūras. Savo favorito pavardės jis neatskleidžia, tačiau teigia, jog tai asmuo, puikiai išmanantis ministerijų darbo specifiką, taip pat gerai pažįstantis Europos Sąjungos (ES) institucijų koridorius, turintis kontaktų Europos Komisijoje. „Tai ne naujokas, o patyręs žmogus“, – tvirtino būsimas Vyriausybės rūmų šeimininkas.

Dairosi patarėjų

 A. Butkevičius pradėjo žvalgytis ir patarėjų. „Kol nepatvirtinta nauja Vyriausybė, kalbėti apie komandos formavimą nenorėčiau“, – pažymėjo jis.

Paskirtasis premjeras žada, kad jo artimiausių pagalbininkų korpusas nebus didesnis negu A. Kubiliaus. Laikinojo premjero sekretoriate darbuojasi dvi specialistės, jam taip pat talkina dvi sekretorės, 10 patarėjų, du padėjėjai ir atstovė spaudai.

A. Butkevičius ketina įdarbinti patarėjus vidaus ir užsienio politikos, ekonomikos, švietimo, socialiniais, teisėtvarkos, energetikos ir žemės ūkio klausimais. Be to, jis norėtų turėti patarėjus jaunimo, sporto ir nevyriausybinių organizacijų reikalams. 

A. Butkevičius užsiminė, kad komandos narių dairysis ne vien artimiausioje aplinkoje ir Lietuvos socialdemokratų partijoje. „Žiūrėsime plačiau. Neįvardydamas pavardės galiu pasakyti, kad mano patarėjas energetikos klausimais tikriausiai bus jaunas žmogus, ES energetikos direktyvas skaitantis angliškai, kviečiamas į Briuselį pirmininkauti įvairioms komisijoms“, – pasakojo paskirtasis premjeras. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi