Naujienų srautas

Lietuvoje2014.12.11 09:41

Lietuvos kelias į Europos Sąjungą – visuomeninio transliuotojo Eurotekoje

2014.12.11 09:41

Jau kiek daugiau kaip dešimt metų Lietuva – Europos Sąjungos narė. Kokiu keliu ėjo Lietuva, siekdama tapti ES dalimi, ir kaip gyveno pastarąjį dešimtmetį, jau būdama ES nare? 

Jau kiek daugiau kaip dešimt metų Lietuva – Europos Sąjungos narė. Kokiu keliu ėjo Lietuva, siekdama tapti ES dalimi, ir kaip gyveno pastarąjį dešimtmetį, jau būdama ES nare?

Prisiminti ryškiausius Lietuvos stojimo į ES momentus, išgirsti visų svarbiausių dviejų dešimtmečių Lietuvos politikų – prezidentų, premjerų, užsienio reikalų ministrų  bei įtakingiausių pačios Europos Sąjungos figūrų nuomonę apie tai šiandien gali padėti nacionalinio transliuotojo Euroteka.

Euroteka – tai portalo LRT.lt skiltis, kurioje galima rasti per pastaruosius 13-14 metų padarytus televizijos įrašus, susijusius su Lietuvos naryste ES. Kad įstojimas į Europos Sąjungą buvo vienas svarbiausių pastarųjų dešimtmečių Lietuvos įvykių, šiandien liudija ir šiai temai skirtos nacionalinės televizijos produkcijos kiekis, ir visuomenės susidomėjimas ja – laidas ir filmus apie ES kūrė kone visi garsiausi televizijos žurnalistai. Eurotekoje  – ne vienerius metus Lino Balsio kurtas „Europos laikrodis“, Andriaus Tapino „EksprESas.LT“, „Europos balsas“, Modesto Naudžiaus „mES“, Europos Sąjungos tematikai skirtas Audriaus Siaurusevičiaus „Spaudos klubas“, Ričardo Sartatavičiaus ir Ryčio Juozapavičiaus „Paskutinės kryžkelės“ laidos, Gedimino Kirkilo ir Andriaus Kubiliaus vesta laida „Dviese valtyje“ ir t.t.

Eurotekos (lrt.lt/euroteka) archyvuose išsaugotas ir Ritos Miliūtės 2005-aisiais sukurtas dokumentinis filmas „Atgal į žemėlapį“ /mediateka/irasas/1984, pirmųjų Lietuvos europarlamentarų interviu /mediateka/irasas/44029, daugelis kitų ne tik šiandienos vartotojams, bet ir ateities kartoms išliekamąją vertę turinčių įrašų, koncertų. Seniausias Eurotekos įrašas siekia 1997-uosius. Skiltis bus nuolat pildoma. Projektą remia Europos Sąjunga. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi