Naujienų srautas

Lietuvoje2014.12.10 17:50

Pritarta sprendimui reorganizuoti S. Kovalevskajos mokyklą

BNS 2014.12.10 17:50

Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį bendru sutarimu pritarė sprendimui reorganizuoti į teisėsaugos akiratį patekusios Vilniaus Sofijos Kovalevskajos vidurinę mokyklą į gimnaziją ir progimnaziją.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį bendru sutarimu pritarė sprendimui reorganizuoti į teisėsaugos akiratį patekusios Vilniaus Sofijos Kovalevskajos vidurinę mokyklą į gimnaziją ir progimnaziją.

„Mes norime po reorganizavimo tapti gimnazija ir progimnazija, ruošiame akreditacijas progimnazijai ir tai vidurinei, kuri galėtų tapti gimnazija (...). Planavome būti gimnazija ir progimnazija po vienu stogu, tam ruošiamės, atlikome savo vidinį vertinimą, pažiūrėjome į savo rodiklius“, – BNS sakė Sofijos Kovalevskajos direktorė Jevdokija Vasiljeva.

Kaip nurodoma savivaldybės tarybos sprendimo projekte, po reorganizacijos vietoj apie 900 moksleivių turinčios rusakalbių vidurinės mokyklos būtų įsteigtos dvi biudžetinės įstaigos – Sofijos Kovalevskajos vidurinė mokykla, vykdanti 9–12 klasių moksleivių ugdymą, bei Sofijos Kovalevskajos progimnazija su 1–8 klasių moksleiviais. Akreditavus ugdymo programą, vidurinę mokyklą ketinama pertvarkyti į gimnaziją.

Abi įstaigos liktų tame pačiame pastate Vilniaus Šeškinės mikrorajone, kur ir šiuo metu yra įsikūrusi mokykla.

„Reorganizavimo tikslas – pagerinti ugdymo ir ugdymosi sąlygas mokiniams, siekiant užtikrinti aukštesnę mokymo kokybę ir lygias mokymosi galimybes“, – rašoma sprendime.

Pasak J. Vasiljevos, šiuo metu mokykloje dirba per 100 pedagogų – ji neatmetė, kad vykdant reorganizaciją dalį jų gali tekti atleisti.

„Mus reorganizacija tenkina, jei nėra kitos galimybės. Būtų gerai, jei būtų kitas, sveikas būdas pertvarkyti ir nedraskyti ten, kur yra gerai“, – sakė mokyklos vadovė.

Šiuo metu teisėsauga atlieka tyrimą aiškinantis Sofijos Kovalevskajos mokyklos bei Vasilijaus Kačalovo gimnazijos moksleivių vežimo į Rusijos organizuotas sukarintas stovyklas aplinkybes. Praėjusią savaitę abiejose ugdymo įstaigose, taip pat atliktos kratos.

Generalinės prokuratūros atstovai informavo, kad kratos atliktos ir fizinių asmenų gyvenamosiose vietose.

Kaip skelbta, Generalinė prokuratūra spalį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo padėjimo kitai valstybei veikti prieš Lietuvos Respubliką. Pagal Lietuvos įstatymus, ši veika priskiriama prie sunkių nusikaltimų, už tai gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų. Tuomet teigta, kad tyrimo metu bus siekiama išsiaiškinti Vilniaus miesto tautinių mažumų mokyklos moksleivių dalyvavimo Rusijoje rengiamose sukarintose stovyklose „Sojuz“ aplinkybes.

Tyrimas pradėtas susipažinus su viešojoje erdvėje skelbta informacija, išnagrinėjus Seimo nario Manto Adomėno prašymą, įvertinus jame pateiktus faktus ir gavus papildomus duomenis.

Naujienų portalas 15min.lt paskelbė, kad Vilniaus Sofijos Kovalevskajos vidurinės mokyklos ir Vasilijaus Kačalovo gimnazijos moksleiviai nuolat vežami į rusų organizuotas sukarintas stovyklas.

Savivaldybė, vertindama šią informaciją, atliko tyrimą, tačiau nustatė, kad abiejų mokyklų vadovės nėra atsakingos už moksleivių išvykas į Rusijos organizuojamas stovyklas, nes jų ten nedelegavo – moksleiviai vyko atostogų metu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi