Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Kauno teismas skyrė priverstinį gydymą kaltinamajam genocido byloje

BNS2015.09.08 13:45

Kauno apygardos teismas trečiadienį skyrė priverstinį gydymą buvusiam sovietų saugumo valdininkui Nikolajui Krylovui, kuris buvo kaltinamas genocidu.

Kauno apygardos teismas trečiadienį skyrė priverstinį gydymą buvusiam sovietų saugumo valdininkui Nikolajui Krylovui, kuris buvo kaltinamas genocidu.

Teismo atstovė spaudai Skirmantė Zelenkienė BNS sakė, kad asmuo pripažintas padaręs nusikalstamą veiką. Kadangi jis serga, skirtos priverčiamosios medicinos priemonės – ambulatorinis stebėjimas pirminės sveikatos priežiūros sąlygomis.

Teismo duomenimis, N. Krylovas, kuriam dabar yra 93 metai, buvo Valstybės saugumo ministerijos Varėnos apskrities skyriaus viršininko pavaduotojas ir dalyvavo suimant bei nužudant Lietuvos partizanus.

Skyriui gavus informacijos, kad vienoje sodyboje slapstosi Lietuvos partizanai, jis su kitais asmenimis dalyvavo ją apsupant ir apšaudant koviniais ginklais, taip buvo nužudyti du asmenys. Kito analogiško apsupimo ir apšaudymo metu tik kitoje vietoje, buvo nužudyti dar du asmenys.

Vyras taip pat kaltinamas, kad dalyvavo sulaikant partizanus, po to vienas iš jų buvo nuteistas mirties bausme ir nužudytas, kitas – nuteistas 20 metų laisvės atėmimo bausme ir deportuotas iš Lietuvos.

Su sovietų okupacija Lietuvoje pokario metais kovojo apie 50 tūkst. partizanų, dar vadintų „miško broliais“.

Sovietų diktatoriaus Josifo Stalino valdymo metais pokariu žuvo daugiau kaip 21 tūkst. rezistentų, jų šeimų narių ir rėmėjų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.