Naujienų srautas

Lietuvoje2012.11.30 09:51

Prezidentūroje įžiebusi šventinę eglutę D. Grybauskaitė paskelbė „Knygų Kalėdas“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su būriu vaikų iš visos Lietuvos Prezidentūroje įžiebė Kalėdų eglę ir paskelbė jau antrus metus vykstančią nacionalinės akcijos „Knygų Kalėdos“ pradžią. Knyga, pasak šalies vadovės, pati vertingiausia dovana.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su būriu vaikų iš visos Lietuvos Prezidentūroje įžiebė Kalėdų eglę ir paskelbė jau antrus metus vykstančią nacionalinės akcijos „Knygų Kalėdos“ pradžią. Knyga, pasak šalies vadovės, pati vertingiausia dovana.

Per šimtą vaikų iš Anykščių, Utenos, Radviliškio ir Vilniaus rajono mokyklų bei Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro auklėtinių sutūpė ant raudonų pagalvėlių prezidentūroje – čia vaikams apie knygas pasakojo alpinistas Vladas Vitkauskas, rašytojas Kęstutis Kasperavičius, olimpinis čempionas Virgilijus Alekna ir kiti: dainininkė Jurga Šeduikytė ir Vidas Bareikis, muzikos grupė „Liūdni Slibinai“, choras „Liepaitės“.

Šventėje apie savo sportinius pasiekimus pasakojęs dukart olimpinių žaidynių čempionas Virgilijus Alekna pabrėžė, kad be knygų jis niekada nebūtų pasiekęs tiek pergalių. Apie viršukalnių užkariavimui įkvėpusią knygą vaikams pasakojęs Lietuvos alpinistas V. Vitkauskas parodė ir aukščiausiose pasaulio viršukalnėse iškeltą mūsų šalies trispalvę. Knygų rašytojas K. Kasperavičius atskleidė, kaip gimsta pasaka, o J. Šeduikytė vaikams perskaitė kūrybinėse dirbtuvėse kartu su vaikais sukurtą kūrinį.

Ne tik klausėsi kitų, kūrė judančių vaizdų knygą kalėdinėse dirbtuvėse, bet „mažieji kodėlčiai“ ir patys rodė savo žinias protų mūšyje, kurį vedė pati Prezidentė su Gustavu.

Prezidentė vaikams sakė, kad knyga – pati vertingiausia dovana, todėl visiems linkėjo nelikti abejingiems ir padovanoti trūkstamų knygų mokykloms.

„Knyga yra pats geriausias pasaulio ir žmonių pažinimo šaltinis. Ji mus moko svarbiausių dalykų – tiesos, draugystės ir ištikimybės. Todėl šiemet, rinkdamiesi kalėdines dovanas, nepamirškime knygos. Linkiu, kad knyga jus lydėtų visą gyvenimą“, – sveikindama susirinkusius vaikus sakė šalies vadovė.

Visą dieną Prezidentūros kolonų salėje veikė kūrybinės dirbtuvės. Čia vaikai drauge su dailininkais Sigute Chlebinskaite ir Mariumi Jonučiu, lėlininku Rimu Driežu, iliustratore Deimante Rybakoviene, knygų vaikams rašytoju K. Kasparavičiumi, keliautoju V. Vitkausku ir dainininke J. Šeduikyte kūrė judančių vaizdų ritininę knygą pagal Justino Marcinkevičiaus eilėraštį „Žiema“.

Jau antrus metus iš eilės rengiama akcija „Knygų Kalėdos" šiais metais kviečia papildyti mokyklų bibliotekas naujomis knygomis. Daugiau nei 1000 šalies mokyklų parengė reikalingiausių knygų sąrašą. Iki sausio pradžios didžiuosiuose šalies knygynuose bus galima įsigyti specialiu akcijos lipduku pažymėtų knygų su 20 proc. nuolaida ir padovanoti mokyklų bibliotekoms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16