Lietuvoje

2014.12.10 13:45

VRK vadovas: dėl 1,5 tūkst. savivaldos mandatų varžysis 14–16 tūkst. kandidatų

BNS2014.12.10 13:45

Dėl maždaug 1,5 tūkst. savivaldybių tarybų mandatų kitų metų kovą vyksiančiuose rinkimuose varžysis 14–16 tūkst. kandidatų, o į 60-ties savivaldybių merus kandidatuos keli šimtai kandidatų, prognozuoja Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Dėl maždaug 1,5 tūkst. savivaldybių tarybų mandatų kitų metų kovą vyksiančiuose rinkimuose varžysis 14–16 tūkst. kandidatų, o į 60-ties savivaldybių merus kandidatuos keli šimtai kandidatų, prognozuoja Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

„Kandidatų turime labai gausiai – 60-yje savivaldybių turime išrinkti 1524 savivaldybių tarybų narius, tarp jų 60 merų. Turime numatę, kad kandidatų sąrašų bus apie 600, jei bus išlaikytas ankstesnių rinkimų skaičius, sąrašuose tuomet galėtų būti 14-16 tūkst. kandidatų. 60-yje savivaldybių kandidatų į merus, galime galvoti, kad turėsime keletą šimtų“, – trečiadienį per spaudos konferenciją Seime sakė Z.Vaigauskas.

Kaip pranešė VRK vadovas, visuomenininkai kol kas yra užregistravę 58 visuomeninius rinkimų komitetus 30-yje savivaldybių. Ar jie visi galės dalyvauti rinkimuose, priklausys nuo sėkmės renkant parašus.

„Kol kas yra 58 visuomeniniai rinkimų komitetai užregistruoti 30-yje savivaldybių. Kandidatų sąrašai bus užregistruoti, jei bus surinktas atitinkamas parašų skaičius. Labai greitu laiku prie kandidatų sąrašų pateikimo prisijungs politinės partijos, iki vakar VRK užregistravo 18 partijų, kurios kelia sąrašus“, – sakė VRK vadovas.

Pateikti pareiškinius dokumentus dar gali šešios partijos, mat ir viso 24 politinės partijos yra užsiregistravusios politinės kampanijos dalyvėmis.

Visi keliami kandidatų sąrašai ir kandidatai bus užregistruoti tik tuomet, kai sulauks pakankamo rinkėjų palaikymo. Reikiamų surinkti parašų skaičius svyruoja nuo 100 parašų Rietave iki 1700 parašų Vilniaus mieste. Besikeliantieji Kaune turės surinkti 1300, Klaipėdoje – 860, Šiauliuose – 570, Panevėžyje – 550 parašų.

Taip pat per spaudos konferenciją pristatytos visuomeninių judėjimų iniciatyvos savivaldos rinkimams. Ne pirmus rinkimus stebintys judėjimo „Baltosios pirštinės“ savanoriai stebi ir fiksuoja galimus rinkimų pažeidimus, „Žinau, ką renku“ yra sukūrę internetinę platformą visuomenės tiesioginiam bendravimui su politikais, „Man ne dzin“ skatina jaunimą balsuoti ir aktyviai dalyvauti pilietiniame gyvenime ir t.t.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks kitų metų kovo 1 dieną. Pirmą kartą merai bus renkami tiesiogiai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt