Lietuvoje

2012.11.30 09:49

V. Uspaskichas norėtų Kultūros ministeriją iškeisti į Ūkio

LRT.lt 2012.11.30 09:49

Niekaip tinkamo kandidato į kultūros ministrus nerandanti Darbo partija svarstytų siūlymą šią ministeriją iškeisti į kitą, pavyzdžiui, Ūkio, teigė partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas. 

Niekaip tinkamo kandidato į kultūros ministrus nerandanti Darbo partija svarstytų siūlymą šią ministeriją iškeisti į kitą, pavyzdžiui, Ūkio, teigė partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas.

„Gera idėja, svarstytinas dalykas. Galėtume pakeisti į Ūkio ministeriją“, – LRT televizijos laidai „Laba diena, Lietuva“ sakė V. Uspaskichas, tačiau pridūrė su paskirtuoju premjeru Algirdu Butkevičiumi apie tai dar nekalbėjęs.

Anot jo, kandidatas į kultūros ministrus turi būti linksmas, profesionalus, turi suprasti kultūrą, surasti bendrą kalbą su kultūros žmonėmis. „Kad po jo darbo laikotarpio kultūra pakiltų“, – kalbėjo Darbo partijos vadovas.

V. Uspaskichas teigė, kad ir pats galėtų užimti šias pareigas, tačiau to nenorėtų.

„Tikrai gerbiu Lietuvos kultūrą, pats šiek tiek esu iš tos srities, man patinka bendrauti su žmonėmis. Kaip administratorius būčiau geras, tikrai sugebėčiau surasti bendrą kalbą, esu komunikabilus, surasčiau bendrų darbų, idėjininkų, kad Lietuvos kultūra būtų aukščiausiam lygyje. Bet tikrai neičiau (į šį postą – LRT.lt), nes esu ekonomistas ir man mieliausias darbas būtų ten“, – sakė jis.

Socialdemokratai į kultūros ministrus siūlo buvusią Lietuvos ambasadorę prie UNESCO Iną Marčiulionytę. Pasak V. Uspaskicho, šią kandidatūrą svarsto ir „darbiečiai“.

„Šita pavardė pas mus jau seniai yra, ji svarstoma, bet kol kas nieko negaliu daugiau pasakyti. Ne aš vienas sprendžiu“, – išsamiau komentuoti nenorėjo V. Uspaskichas.

„Darbiečiai“ į kultūros ministrus šią savaitę siūlė žurnalistą, etiketo žinovą Giedrių Drukteinį ir aktorių Juozą Gaižauską, tačiau abi šias kandidatūras A. Butkevičius atmetė.