Naujienų srautas

Lietuvoje2014.12.09 20:43

VDU paskaitą skaitė istorikas A. E. Sennas

Vienu svarbiausių Lietuvos XX amžiaus istorijos tyrinėtojų laikomas Alfredas Erichas Sennas skaitė paskaitą Vytauto Didžiojo universitete.

Vienu svarbiausių Lietuvos XX amžiaus istorijos tyrinėtojų laikomas Alfredas Erichas Sennas skaitė paskaitą Vytauto Didžiojo universitete.

Pasiklausyti lietuvių-šveicarų kilmės JAV istoriko, profesoriaus A. E. Senno susirinko akademinės bendruomenės atstovai, gerbėjai ir bičiuliai. Tarp jų – kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus. Mūsų šalimi susidomėjęs kaip viena iš priespaudą kenčiančių Rytų Europos tautų, mokslininkas tarpukariu atvyko į Kauną, dėstė ką tik įkurtame universitete, susidomėjo Lietuvos istorija ir savo tyrinėjimais prisidėjo prie jos gilesnio supratimo pasaulyje. A. E. Sennui teko bendrauti ir su istorinėmis asmenybėmis: rašytoju Vincu Mykolaičiu – Putinu, kalbininku Antanu Saliu ir kitais.

„Mano Lietuvos istorijos institutas buvo emigrantai, politiniai emigrantai diplomatas Idzikauskas, politikas Mykolas Krupavičius, diplomatas Balutismas, dėl Klaipėdos sukilimo aš ėjau pas Budrį ir Budrys man išaiškino kas atsitiko tai aš pats sau šitą istoriją visą rašiau“, – pasakojo istorikas.

Profesorius tyrinėjo istoriniais dokumentais beveik nepagrįstus faktus. Jis suprato, kad geriausias būdas patikrinti informaciją – interviu.

„Šis metodas yra itin unikalus tuo, kad labai pravartus. Darant interviu, kurių mes neturime, pavyzdžiui, dokumentuotų šaltinių ir šiuo būdu mes galime sužinoti labai subtilius dalykus ir istorijos faktus“, – aiškino VDU viešųjų ryšių prorektorė Auksė Balčytienė.

A. E. Sennas yra autorius daugybės knygų ir mokslinių bei publicistinių straipsnių, daugelis jų – apie Lietuvos istoriją. Jo darbas „Gorbačiovo nesėkmė Lietuvoje“ buvo apdovanotas Amerikos Baltijos studijų asociacijos Įsteigta Edgaro Andersono prezidentine premija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi