Lietuvoje

2012.11.29 14:10

A. Butkevičius nepritaria G. Drukteinio kandidatūrai į kultūros ministrus

Giedrius Drukteinis tapo jau eiliniu Darbo partijos kandidatu į kultūros ministro postą, kuriam nepritarė paskirtasis premjeras Algirdas Butkevičius.

Giedrius Drukteinis tapo jau eiliniu Darbo partijos kandidatu į kultūros ministro postą, kuriam nepritarė paskirtasis premjeras Algirdas Butkevičius.

Jis teigė, esą Darbo partija pristatė G. Drukteinį kaip puikų kandidatą, tačiau priešingą nuomonę socialdemokratų lyderis susiformavo po pokalbių su kultūros ir meno atstovais.

„Kada išgirdau meno, kultūros žmonių atsiliepimus ir bendrai visuomenės vertinimus, turiu pasakyti, kad per daug neigiami vertinimai“, – tęsė A. Butkevičius.

Pasak jo, prastas įspūdis – ne vien kai kurių viešų G. Drukteinio pasisakymų rezultatas.

Tiesa, A. Butkevičius pripažino, kad G. Drukteinis buvo kandidatų į ministrus sąraše, kurį jis trečiadienį siuntė prezidentei Daliai Grybauskaitei.

„Dienos bėga, o reikia apie kiekvieną kandidatą atlikti patikrinimą, gauti informaciją. Kad neužstrigtų šitas darbas, dėl to yra taip daroma kai kada. (...) O oficialus raštas yra mano stalčiuje, be parašo“, – aiškino paskirtasis premjeras.

Paklaustas, ar neigiamą nuomonę susidarė po to, kai G. Drukteinio pavardę perdavė prezidentei, jis tai patvirtino: „Nejaugi, jeigu aš būčiau neigiamos nuomonės, siųsčiau Prezidentūrai?“

Pykti pradedančiam premjerui patiktų I. Marčiulionytė

Atsakomybę dėl šios kandidatūros esą turėtų prisiimti Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas.

„Jūs paklauskit V. Uspaskicho, bet ne manęs, – sakė A. Butkevičius, paklaustas, dėl ko renkasi tokias kandidatūras į ministrus. – Aš nesu Dievas, kad visą Lietuvą pažinočiau. Galėčiau gal kalbėti apie finansininkus, ekonomistus. (...) Apie juos aš turiu nuomonę. Bet apie kai kuriuos žmonės neturiu tos nuomonės. Buvo pasakyta man, kad labai rimtas, kompetentingas, pats tinkamiausias jų deleguojamas žmogus į kultūros ministrus.“

Užsitęsusios kandidato į kultūros ministrus paieškos A. Butkevičių pradeda nervinti. „Ne vien jums juokinga. Nebejuokinga. Bet kai kada darosi pikta“, – pripažino socdemų lyderis.

Pats A. Butkevičius teigė pritariantis Inos Marčiulionytės kandidatūrai, kurią viešai paskelbtame sąraše iškėlė kultūros veikėjai. Esą šiame sąraše yra ir daugiau tinkamų asmenybių.

„Abiem rankom būčiau už“, – sakė A. Butkevičius, pridurdamas, kad apie I. Marčiulionytės kandidatūrą su V. Uspaskichu dar nekalbėta.

V. Uspaskichas apie naują kandidatą kalbėti neskuba

Darbo partijos pirmininkas V. Uspaskichas DELFI teigė dar nenusprendęs, ar teiks kitą kandidatą į kultūros ministro postą.

„Dar nebuvau susitikęs su Algirdu. Kol kas nieko negaliu pasakyti“, – kalbėjo V. Uspaskichas.

A. Butkevičiaus neigiamos nuomonės apie G. Drukteinį „darbiečių“ lyderis teigė dar negalintis komentuoti.

V. Juknos kandidatūrą vertina geriau

Tuo tarpu „darbiečių“ kandidatas į žemės ūkio ministrus Vigilijus Jukna A. Butkevičiui labiau priimtinas.

„Ponas V. Jukna yra mokslininkas. Ir, kiek žinau, mokslo bendruomenė atsiliepia gana teigiamai. Ir kai kada nebūtina, kad žmogus būtų su didžiule darbo patirtimi“, - sakė paskirtasis premjeras, pridurdamas, kad V. Jukna yra glaudžiai susijęs su žemės ūkio sektoriuje.

A. Butkevičius teigia ketinantis dar ketvirtadienį susitikti su V. Uspaskichu ir tęsti pokalbius apie Vyriausybės formavimą.

 
www.DELFI.lt