Lietuvoje

2014.12.09 14:18

Ambasadorius susitiko su Lietuvoje besimokančiais ukrainiečiais

Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenko susitiko su vaikais iš Rytų Ukrainos, jau antrą mėnesį gyvenančiais ir besimokančiais mūsų šalyje.

Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenko susitiko su vaikais iš Rytų Ukrainos, jau antrą mėnesį gyvenančiais ir besimokančiais mūsų šalyje.

Anglų kalbos pamoka. Klasėje –  8 vaikai iš Donecko ir Luhansko sričių, spalio pabaigoje atvykę mokytis į Lietuvą ir jau antras mėnuo gyvenantys Vilniaus lietuvių namuose. Visi jie – iš daugiavaikių šeimų, kurios per karą neteko namų. Vaikai mokomi pagal mišrią lietuvių-ukrainiečių 8-os klasės programą rusų kalba, kaip mokėsi ir Ukrainoje.

Kartu su jais atvykusi mokytoja dėsto ukrainiečių kalbą, o patys vaikai yra nutarę pramokti ir lietuviškai, tad dvi valandas per savaitę mokosi ir mūsų kalbos. Vaikai LRT Televizijai sako, kad tai – sena, sunkesnė nei rusų kalba, tačiau jau yra pramokę kelis žodžius: labas, labas rytas, labanaktis, atsiprašau.

Lietuvių namų direktorius sako, kad jų mokykloje mokosi dar 25 vaikai iš Ukrainos, tačiau jie čia pateko tėvų sprendimu, nes turi lietuviškų šaknų. Žiemos atostogų metu vaikai dažniausiai išvyksta pas tėvus, tačiau aštuoni neseniai atvykusieji atostogas praleis Lietuvoje, jiems parengta speciali programa.

„Visiems liekantiems vaikams planuojame organizuoti išvyką į Kauną, išvyką į Druskininkus, organizuoti pabuvojimus ledo arenoje, vandens parkuose, Vilniaus muziejuose bei šventiniuose renginiuose“, – planus dėsto Vilniaus lietuvių namų direktorius Gintautas Rudzinskas.

Ukrainos ambasadorius dėkoja Lietuvai už rūpestį nuo karo nukentėjusiais vaikais.

„Vaikams karas yra palikęs labai slogius prisiminimus, ir, kai jie patenka į ramią aplinką, tai leidžia jiems gyventi normalų gyvenimą, atsipalaiduoti ir užmiršti tai, ką jie patyrę“, – sako ambasadorius  V. Žovtenko.

Kad šie vaikai galėtų gyventi ir mokytis Lietuvoje, Vyriausybė iš rezervo skyrė 330 tūkst. litų. vėliau mokytis atvyks dar 7 moksleiviai iš Rytų Ukrainos.