Lietuvoje

2012.11.29 12:58

Prezidentė kandidato į aplinkos ministrus teiravosi apie jo teistumą

Liepa Želnienė, 15min.lt 2012.11.29 12:58

Prezidentė Dalia Grybauskaitė tęsia susitikimus su kandidatais į ministrus. Ketvirtadienį ji priėmė partijos „Tvarka ir teisingumas“ vicepirmininką kandidatą į aplinkos ministrus Valentiną Mazuronį. Prezidentė V.Mazuroniui uždavė klausimų apie kandidato teistumą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė tęsia susitikimus su kandidatais į ministrus. Ketvirtadienį ji priėmė partijos „Tvarka ir teisingumas“ vicepirmininką kandidatą į aplinkos ministrus Valentiną Mazuronį. Prezidentė V. Mazuroniui uždavė klausimų apie kandidato teistumą.

„Daug nekalbėjome, bet šiek tiek užsiminėme. Aš paaiškinau aplinkybes kaip aš matau. Prezidentė išklausė, ką aš pasakiau. Mes labai normaliai ir konstruktyviai kalbėjomės, negaliu pasakyti kurio iniciatyva“, – paklaustas, ar buvo klausimų apie jo teistumą, teigė V. Mazuronis.

Pats kandidatas į Aplinkos ministrus interviu 15min.lt yra pripažinęs, kad teistumas gali tapti pagrindiniu jo minusu sprendžiant dėl skyrimo ministru. V. Mazuronis yra pripažintas kaltu apšmeižęs dabartinį koalicijos partnerį Darbo partijoje Artūrą Paulauską.

Susitikime su Prezidente kandidatas į aplinkos ministrus užtruko beveik pusvalandį. Pasak jo, tiek laiko užtenka suprasti, ar kandidatas yra tinkamas, ar ne.

„Viskas priklauso nuo to, kiek pažįsti žmogų. Kartais, jūs patys žinote, pajusti vienus ar kitus jausmus užtenka žvilgsnio“, – juokavo kandidatas.

Anot V. Mazuronio, susitikime buvo kalbama apie pagrindinius būsimus aplinkos ministerijos darbus.

„Susitikime aš išdėsčiau viziją, matymą, ką reikėtų daryti aplinkos ministerijoje, kokius prioritetus matyčiau, kokius pakeitimus reiktų daryti. Aptarėme pirmininkavimą ES tarybai, galimas problemas, klausimus. Prezidentė pati išsakė savo požiūrį į tos srities situaciją mūsų valstybėje ir tuo susitikimas baigėsi“, – teigė V. Mazuronis.

Anot jo, prezidentė nepaaiškino, ar situaciją mato taip pat, kaip jis.

„Aš išdėsčiau savo nuomonę, prezidentė savo. Pritarimų ar nepritarimų šioje vietoje nebuvo, mes tiesiog pabendravome“, – aiškino V. Mazuronis.

59 m. V. Mazuronis yra architektas.

Anot jo, architekto išsilavinimas jam turėtų padėti tinkamai vadovauti ministerijai, kuri turi prisidėti prie darnios aplinkos kūrimo.

Ketvirtadienį pas Prezidentę turi apsilankyti ir socialdemokratų į teisingumo ministrus siūlomas Juozas Bernatonis.

Darbo partijos siūlomos kandidatės į socialinės apsaugos ir darbo bei švietimo ir mokslo ministres Loreta Graužinienė ir Virginija Baltraitienė jau susitiko su Prezidente Dalia Grybauskaite ir laukia jos apsisprendimo dėl tinkamumo eiti pareigas.

Su Prezidente antradienį susitiko ir socialdemokratų kandidatas į susisiekimo ministro postą Rimantas Sinkevičius ir į ūkio ministrės postą siūloma Birutė Vėsaitė.