Naujienų srautas

Lietuvoje2014.12.09 13:26

Seimas leido rinkti duomenis apie žmonių sveikatą

BNS 2014.12.09 13:26

Seimas leido statistikos tikslais rinkti duomenis apie žmonių sveikatą.

Seimas leido statistikos tikslais rinkti duomenis apie žmonių sveikatą.

Tai daryti galės Sveikatos apsaugos ministerija ir jos įgaliotos institucijos registruose ir valstybės informacinėse sistemose, numato antradienį priimtos Visuomenė sveikatos stebėsenos įstatymo pataisos.

Pagal jas, minimos institucijos turės teisę tvarkyti asmens kodą, ypatingus asmens duomenis apie sveikatą, bet panaudoti duomenys turės būti nedelsiant pakeisti taip, kad nebūtų galima nustatyti duomenų subjekto tapatybės.

Projektą inicijavo Sveikatos apsaugos ministerija, kurios teigimu, taip bus sudarytos galimybės operatyviai surinkti kokybišką informaciją apie sergamumą įvairiomis ligomis, įvertinti sveikatos netolygumų mastą, betarpiškus gydymo rezultatus, sudaryti prielaidas įvertinti profilaktinių priemonių efektyvumą ir kt.

Įstatymu bus užtikrinti statistikos tikslais surinktų ir panaudotų asmens duomenų apie sveikatą, asmens kodo apsauga – panaudoti statistikos tikslais, duomenys bus pateikiami apibendrinti, todėl nebus įmanoma identifikuoti asmens, teigiama aiškinamajame rašte.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi