Naujienų srautas

Lietuvoje2014.12.09 11:11

1,5 tūkst. Lietuvos moksleivių pasižadės nenusirašinėti

LRT.lt 2014.12.09 11:11

Gruodžio 9 d., Tarptautinės antikorupcijos dienos proga, 1,5 tūkst. moksleivių pasižadės nenusirašinėti. 50-imt  švietimo įstaigų trisdešimtyje Lietuvos miestų jungsis į „Sąžiningumo mokyklų“ tinklą ir taip įsipareigos siekti daugiau skaidrumo savo kasdienėje veikloje.

Gruodžio 9 d., Tarptautinės antikorupcijos dienos proga, 1,5 tūkst. moksleivių pasižadės nenusirašinėti. 50-imt  švietimo įstaigų trisdešimtyje Lietuvos miestų jungsis į „Sąžiningumo mokyklų“ tinklą ir taip įsipareigos siekti daugiau skaidrumo savo kasdienėje veikloje, rašoma pranešime spaudai.

Pasirašydama „Sąžiningumo deklaraciją“ kiekvienos mokyklos bendruomenė pasižadės esminius sprendimus mokykloje priimti bendru administracijos, mokytojų ir moksleivių sutarimu, nesukčiauti, nenusirašinėti bei gerbti vieni kitus. Akcijoje dalyvaujantys savanoriai iš  JPP „Kurk Lietuvai“, Ateitininkų sąjungos, „Baltųjų pirštinių“, Baltosios bangos iniciatyvos, „LT Big brother“ ir TILS kartu su moksleiviais skirtinguose Lietuvos miestuose diskutuos, kodėl neverta nusirašinėti ir ar prasminga būti sąžiningam savo kasdienėje veikloje.

„Sąžiningumo mokyklų“ tinklas yra neformali iniciatyva, prie kurios gali prisijungti bet kuri sąžiningumo ir skaidrumo vertybes puoselėjanti Lietuvos mokykla. Tinklo tikslas – padėti  mokykloms dalintis geraisiais pavyzdžiais ir lengviau įgyvendinti sąžiningumo iniciatyvas.

„Džiaugiuosi, jog tiek daug mokyklų vadovų, mokytojų ir moksleivių yra pasiryžę vieni kitiems įsipareigoti kartu kurti sąžiningesnę mokymosi aplinką, nesudaryti sąlygų nusirašinėjimui ir nenusirašinėti“, – sakė „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.

2011 m. TILS „Jaunimo sąžiningumo“ tyrimas parodė, kad beveik pusė (47 proc.) šalies moksleivių mano, jog nesąžiningas elgesys yra paplitęs Lietuvos mokyklose. Devyni iš dešimties (88 proc.) moksleivių prisipažino nusirašinėję, beveik tiek pat (87 proc.) yra davę nusirašyti, dauguma (81 proc. ) pateisina elgesį „paslauga už paslaugą“ bei naudojimąsi pažintimis įsidarbinant (68 proc.).

Akcijoje dalyvaujančių mokyklų sąrašą, nuotraukas ir daugiau informacijos galite rasti čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi